ایرنا/ معاون اجرایی رئیس جمهور از جاده ۱۳۶کیلومتری پاتاوه به دهدشت که تکمیل آن جزو مصوبات سفر مهرماه ۱۴۰۰ رئیس جمهور به کهگیلویه و بویراحمد است، بازدید و از روند اجرایی کار ابراز رضایت کرد.

سیدصولت مرتضوی، معاون اجرایی رئیس جمهور در این بازدید با اشاره به اینکه محور پاتاوه به دهدشت نقش توسعه ای زیادی در کشور ایجاد می کند، از روند اجرایی این پروژه که در مراحل پایاتی کار است اظهار رضایت کرد و از استاندار و مجموعه راه و شهر سازی و دیگر افزاد مرتبط قدردانی کرد.
محمد راستا، مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد در جریان این بازدید به گفت: طول جاده پاتاوه به دهدشت ۱۳۶ کیلومتر در قالب سه قطعه است که قطعه یک و دو تکمیل شده اند و قطعه سوم به طول ۶۳ و نیم کیلومتر بالای ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی افزود: در واقع در مراحل پایایی است و این قطعه به خاطر ریزش تونل معوق ماند.
مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: از محل سفر رئیس جمهور ۵۰۰ میلیارد تومان به این جاده اختصاص یافت که هم اینک کار در حال انجام است.
راستا تصریح کرد؛ قرار شده این محور تا پایان ۱۴۰۱ به‌طور رسمی تمام و افتتاح شود اما با توجه به کار تکمیل تونل ریزش کرده، شاید کمی طولانی تر از موعد تعیین شده، افتتاح شود.
پروژه بزرگ پاتاوه - دهدشت به طول ۱۳۶ کیلومتر در ادامه محور اصلی شهرضا - سمیرم - بهبهان است که ارتباط استان‌های جنوب غرب کشور از جمله خوزستان به استان های مرکزی ایران برقرار می کند و نقطه ثقل و میانبر بین استان‌های جنوبی و کریدور شمال به جنوب کشور به حساب می‌آید.آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today