صدا و سیما/ طی 6 ماه اول امسال، ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تن کالا در سطح استان اردبیل جابه‌جا شده است.

کلیم‌الله وثوقی، مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل با بیان اینکه وضعیت حمل و نقل کالا در استان کاملا عادی و روان است، اظهار کرد: این میزان جابه‌جایی کالا در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که حدود ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تن بود، حدود ۶ درصد افزایش را نشان می‌دهد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل با اشاره به اینکه شهرستان‌های اردبیل، پارس آباد، نمین و بیله سوار به ترتیب بیشترین آمار جابه‌جایی کالا را در ۶ ماهه گذشته به خود اختصاص داده اند، گفت: در مدت یادشده یک میلیون تن کالا از شهرستان اردبیل، ۲۵۳ هزار تن کالا از شهرستان پارس آباد، ۵۶۹ هزار تن کالا در شهرستان نمین و ۱۲۵ هزار تن نیز از شهرستان بیله سوار حمل شده است.
وثوقی افزایش ۲۷۳ درصدی جابه‌جایی کالا را در شهرستان خلخال یادآور شد و گفت: در مدت یادشده ۱۱۲ هزار تن کالا از شهرستان خلخال جابه‌جا شده و نسبت به مدت مشابه سال قبل که حدود ۳۰ تن بود، افزایش خوبی را شاهد هستیم.
وی با اشاره به صدور ۱۶۳ هزار و ۷۹۱ هزار برگ بارنامه تصریح کرد: این میزان صدور بارنامه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که حدود ۱۵۸ هزار برگ بود افزایش چهار درصدی را نشان می‌دهد.


آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today