ایسنا/ رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی دامغان از صدور اولین مجوز مجموعه‌داری خصوصی در این شهرستان خبر داد.

مهدی قاسمی، رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی دامغان اظهار کرد: پس از پیگیری‌های انجام شده، اولین پروانه فعالیت مجموعه‌داری دامغان با عنوان «مجموعه ابزار و وسایل خیاطی» به مدیریت غنی مرحمت‌آبادی صادر و در هفته گردشگری به مجموعه‌دار اهدا شد.
وی افزود: با توجه به ماده ۲۰ فصل سوم مصوبه هیأت وزیران با عنوان «آیین‌نامه مدیریت، ساماندهی، نظارت و حمایت از مالکان و دارندگان اموال منقول فرهنگی تاریخی مجاز»، این پروانه مجموعه‌داری از سوی اداره‌کل موزه‌های وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی صادر شد.
قاسمی گفت: مجموعه‌داران با علاقه ذاتی خود و بدون چشمداشت در این حیطه فعالیت می‌کنند و در این راستا وظیفه ثبت و سامان‌دهی این فعالیت‌های ارزشمند بر عهده ادارات میراث‌فرهنگی است.
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی دامغان با اشاره به اینکه صدور دومین مجوز مجموعه‌داری شهرستان دامغان نیز در دست اقدام است، افزود: شهرستان دامغان دارای مجموعه‌های غنی و ارزشمندی است که سامان‌دهی و تجهیز این مجموعه‌ها، زمینه‌ساز حفظ و معرفی این آثار ارزشمند است.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today