صدا و سیما/ مدیرکل اوقاف استان قزوین گفت: سه میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان از زمان آغاز مرمت آستان مقدس امامزاده حسین(ع) از سوی این اداره‌کل هزینه شده است.

حجت الاسلام سیدمصطفی مجیدی، مدیرکل اوقاف استان قزوین اظهار کرد: مرمت بنای آستان مقدس امامزاده حسین(ع) از آبان‌ماه سال ۹۹ آغاز شده و طی این مدت بخش عمده‌ای از کار شامل مقاوم‌سازی، استحکام بخشی و تکمیل سرداب به پایان رسیده و دیگر خطر ریزش و تخریب این مکان را تهدید نمی‌کند.
وی، موضوع مهم در بحث این مکان مقدس را مرمت و بازسازی خود بقعه دانست و اضافه کرد: این مساله با همت مجموعه اداره کل اوقاف و با همراهی و همکاری میراث فرهنگی بسیار خوب آغاز شده و مراحل پایانی خود را می‌گذراند.
مجیدی از تکمیل پروژه مرمتی امامزاده حسین(ع) تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: مرمت و بازسازی بقعه امامزاده حسین(ع) پروژه مشترک اداره کل میراث فرهنگی و اداره کل اوقاف است و در حال حاضر مراحل قبل از کار شامل سبک‌سازی بام و عایق، استحکام‌ بخشی بنا و مرمت سرداب آن به پایان رسیده و مرمت گنبد و کاشی‌های آن در دست انجام است.
به گفته وی، پس از اتمام سرداب، کاشی کاری‌های دور شبستان اصلاح و همچنین در طرح توسعه این مکان یک طرح کلان و ملی موجود است که دستگاه‌های اجرایی زیادی نیز در این رابطه بایستی ورود جدی داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: در بحث توسعه و نوسازی بقاع متبرکه در ۶ ماهه سال جاری نیز برای مرمت پنج هزار و ۵۰۰ مترمربع به ارزش سه میلیارد و ۱۴۰ میلیون تومان هزینه شده است.
این مسئول اضافه کرد: در رابطه با کمک به مساجد و بقاع متبرکه این استان نیز از محل اعتبارات دولتی ۱۰ میلیارد و ۲۷۵ میلیون تومان به ۱۷۷ مسجد و ۳۳ بقعه متبرکه از محل اعتبارات سال گذشته مساعدت به عمل آمده است.

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today