باشگاه خبرنگاران/ مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: خسارتی که در شب‌های اخیر به مدرسه استقلال در خیابان مجدیه زاهدان خورد و به تعطیلی کشاند.

حسینعلی میرعبدی، مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان اظهار کرد: این مدارس در منطقه شیرآباد زاهدان واقع شده که مخلان نظم و امنیت بعد از سرقت تجهیزات این مدارس اقدام به آتش زدن آنها کردند.
وی ادامه داد: متاسفانه در این آتش سوزی تمام تجهیزات این مدارس در آتش سوخت.
مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: مدارس شهرستان های زاهدان، میرجاوه، نصرت آباد، کورین و زابل که طی ۲ روز گذشته بنا به درخواست والدین و به منظور حفظ امنیت دانش آموزان تعطیل اعلام شده بود امروز تمام این مدارس دایر است.
به گفته ابوذرمهدی نخعی، فرماندار زاهدان؛ ۱۲ بانک عامل توسط اغتشاشگران در این شهر به آتش کشیده شده که هشت شعبه به طور کامل طعمه حریق شده است.
نخعی اظهار کرد: ۲ دستگاه آمبولانس نیز توسط اغتشاشگران در زاهدان به طور کامل از بین رفته است و ۱۲ تن از کارکنان اورژانس توسط اغتشاشگران مورد ضرب و شتم قرار گرفته‌اند.
وی بیان کرد: همچنین چهار خودرو اورژانس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان آتش زده شده و به طور کامل از بین رفته است.
به گفته محمد امیر براهویی، شهردار زاهدان در پی بروز ناامنی‌های اخیر در این شهر ۲۳ دستگاه انواع ماشین آلات شهرداری اعم از آتش نشانی، پس ماند و ماشین آلات سنگین عمرانی براثر آسیب های وارده توسط افراد ناشناس، دیگر قابل استفاده نیست.
براهویی اظهار کرد: یکی از ایستگاه‌های آتشنشانی زاهدان کاملا طعمه حریق شد که در این حادثه ماشین آلات این ایستگاه از بین رفت.
وی بیان کرد: همچنین در حادثه دیگر ۲ دستگاه ماشین آتش‌نشانی در حین امدادرسانی و اطفای حریق دچار آسیب جدی شد و آتش نشان نیز مورد ضرب و جرح قرار گرفتند.
به گفته فریبرز راشدی، رئیس مرکز فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان؛ در جریان حادثه تروریستی اخیر در زاهدان دو پایگاه اورژانس و پنج دستگاه آمبولانس دچار آسیب جدی شد.
راشدی اظهار کرد: در اثر حادثه تروریستی شهرستان زاهدان، یک پایگاه اورژانس دچار حریق کامل شد و پایگاه دیگر نیز آسیب جدی دید.
وی ادامه داد: همچنین در جریان این حوادث ۵ دستگاه آمبولانس در اثر هجوم افراد ناشناس دچار آسیب جدی شد.
رئیس مرکز فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بیان کرد: یک دستگاه آمبولانس نیز دچار آتش سوزی کامل و چهار دستگاه دیگر نیز در اثر آسیب های وارده، دیگر قابل استفاده نیست.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today