ایرنا/ رئیس اداره سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: حدود ۶۳۰ کیلوگرم مواد غذایی فاسد طی دو هفته اخیر در بازدیدهای صورت گرفته از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در شهرستان‌های مشهد و فریمان استان خراسان رضوی کشف و معدوم شد.

علی‌اصغر حسنی یزدی، رئیس اداره سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه تشدید نظارت‌های بهداشتی از ۲۶ شهریور ماه همزمان با اربعین در خراسان رضوی آغاز شد و همچنان ادامه دارد، عنوان کرد: ۷۰ کیلوگرم از مواد غذایی فاسد شناسایی شده مربوط به شهرستان فریمان و بقیه از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی شهرستان مشهد بوده است.
وی بیان کرد: در این بازه زمانی ۱۸ هزار و ۸۰۲ مورد بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن عمومی، هتل‌ها و مراکز اقامتی، پایانه های مسافربری و صنایع تولیدی در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام شده است، که ۲ هزار و ۱۰ مورد از بازدیدها منجر به اقدام قانونی شامل معرفی به مراجع قضایی، صدور اخطار کتبی و پلمب شده است.
رئیس اداره سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: از این میزان بازدید انجام شده، ۱۱ هزار و ۱۶۳ مورد بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در مناطق زیر پوشش این دانشگاه بوده است که هزار و ۹۷ مورد از بازدیدها منجر به اقدام قانونی شامل معرفی به مراجع قضایی، صدور اخطار کتبی و پلمب شده است.
حسنی افزود: از مردم تقاضا داریم هرگونه تخلفی که در حوزه‌های مختلف بهداشتی ملاحظه می‌کنند، بلافاصله به سامانه ۱۹۰ اطلاع دهند تا کارشناسان و بازرسان اداره سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی مشهد در محل حاضر شده و برخورد لازم و قانونی را با متخلفان داشته باشند.
دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در ۱۷ شهرستان خراسان رضوی ۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری این استان را زیر پوشش دارد و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به جمعیت ۱۶ شهرستان دیگر این استان بر عهده دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی نیشابور و تربت‌جام است.

آخرین خبر خراسان رضوی در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/khorasan_today
آخرین خبر خراسان رضوی در تلگرام :
https://t.me/Toos_today