فارس/ رئیس دانشگاه بجنورد گفت: هشت هزار دانشجوی جدید در دانشگاه‌های مرکز خراسان شمالی پذیرش شدند که نسبت به سال تحصیلی گذشته حدود ۲۰ درصد افزایش یافت.

محمد شیخ زاده، رئیس دانشگاه بجنورد اظهار کرد: از مجموع دانشجویان دانشگاه‌های بجنورد، مرکز استان ۲ هزار نفر مربوط به دانشگاه سراسری بجنورد و مابقی نیز مربوط به دانشگاه فرهنگیان، کوثر، آزاد اسلامی و سایر مراکز است.
وی با بیان اینکه روند جذب دانشجو در مراکز آموزش عالی خراسان‌شمالی در سال‌ تحصیلی جدید افزایشی بوده است، گفت: در مجموع ۲۸ هزار دانشجو دختر و پسر در ۳۳ مرکز شامل دانشگاه‌های دولتی، آزاد، غیر انتفاعی، پیام نور، فنی و حرفه ای، جامع علمی و کاربردی و فرهنگیان تحصیل می کنند.
نماینده وزارت علوم تحقیقات و فناوری در خراسان‌شمالی افزود: بر اساس آمارهای غیررسمی جذب دانشجو در دانشگاه های سایر شهرستان‌های استان نیز به همین میزان ۲۰ درصد افزایش یافته است.
شیخ زاده در بخش دیگری از سخنانش کمبود فضای خوابگاهی ملکی را از مهم ترین دغدغه مراکز آموزش عالی استان عنوان کرد و اظهار داشت: این موضوع باعث شده است که دانشجو کمتر جذب کنیم در حالی که این استان ظرفیت و پتانسیل بالا برای پذیرش دانشجو را دارد.
وی گفت: بیشتر خوابگاه های دانشجویی استان شامل اماکن استیجاری است که پس از شیوع ویروس کرونا و تعطیلی آموزش تغییر کاربری داده اند.
رییس دانشگاه بجنورد تصریح کرد: از مجموع زیر نظام های آموزش عالی این استان چهار دانشگاه دولتی، چهار واحد آزاد اسلامی، پنج مرکز فنی و حرفه ای، هفت مرکز علمی و کاربردی، سه مرکز وابسته به دستگاه های اجرایی، هشت واحد پیام نور و ۲ موسسه غیر انتفاعی جذب دانشجو دارند.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today