صدا و سیما/ مجموع جان‌باختگان از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون به عدد یک‌هزار و ۹۴۲ نفر رسید.

مشهود تقلیو، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان ابراز کرد: یک مورد فوتی کرونایی در استان ثبت شد که بر این اساس مجموع جان باختگان از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون به عدد یک‌هزارو ۹۴۲ نفر رسید. 
تقلیو افزود: هم اکنون ۳۶ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در بیمارستان‌های این استان بستری هستند و روند ابتلا به این بیماری همچنان نسبت به روز‌ها و هفته‌های گذشته کاهشی است.
وی گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون آمار مبتلایان سرپایی به این بیماری بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی در این استان به ۱۶۳ هزارو ۷۶۴ نفر رسیده است که روز گذشته هشت مورد مثبت ثبت شد.
این مسئول ادامه داد: هم استانی‌ها باید توجه داشته باشند که رنگ‌بندی کرونایی استان‌ها متغیر است، هرگونه عادی انگاری و بی‌توجهی نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌تواند وضعیت نامطلوبی را رقم بزند.
وی تصریح کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در این استان تاکنون مجموع مبتلایان به این بیماری و تمامی موارد مثبت بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی به ۱۷۸ هزارو ۶۵۰ نفر رسیده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زنجان ادامه داد: طبق گزارش‌های اعلام شده تاکنون موارد مثبت بستری نیز بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی به ۱۴ هزار و ۸۸۶ نفر در استان زنجان رسیده است که ۱۲ هزار و ۹۵۴ از آنان بعد از بهبودی از بیمارستان مرخص شده اند.
وی گفت: آمار تجمیعی بیماران بستری در بیمارستان‌های استان زنجان شامل مبتلای قطعی و همچنین مشکوک به ۴۱ هزارو ۱۵۲ نفر رسیده است.

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today