باشگاه خبرنگاران/ معاون استاندار فارس با اشاره به اینکه تعطیلی پنج‌شنبه‌ها سبب می‌شود، مقاصد گردشگری به صورت عادلانه‌تری در دسترس گردشگران داخلی قرار گیرد گفت: این امر امکان انتخاب متنوع‌تری را برای مقصد سفر به افراد می‌دهد.

محمد فرخ‌زاده، معاون استاندار فارس همزمان با هفته گردشگری با تاکید بر اینکه توسعه این صنعت نیازمند زیرساخت‌های متعدد سخت‌افزاری و نرم‌افزاری است، ابراز کرد: توزیع زمانی تعطیلات یکی از مهمترین راهکار‌ها برای توسعه گردشگری و به خصوص گردشگری داخلی است.
به اعتقاد معاون استاندار فارس بر اساس گزارش‌های شورای جهانی سفر و گردشگری (WTTC)، درصد زیادی از کل درآمد سفر و گردشگری در سطح جهان را گردشگری داخلی تشکیل می‌دهد.
او با بیان اینکه گردشگری داخلی بخشی اصلی و مهم در صنعت گردشگری محسوب می‌شود، عنوان کرد: بسیاری از کشور‌ها به برای کاهش فقر، بهبود زیرساخت‌ها، اشتغال‌زایی و مهم‌تر از همه برای دستیابی به رشد اقتصادی مد نظر خود به گردشگری داخلی تکیه می‌کنند.
قائم مقام استاندار فارس در شورای عالی گردشگری استان با اشاره به اینکه تعطیلی پنج‌شنبه‌ها از نظر توزیع زمانی تعطیلات تصمیمی اثر گذار در حوزه گردشگری استان است، عنوان کرد: این تصمیم سبب می‌شود، مقاصد گردشگری به صورت عادلانه تری در دسترس گردشگران داخلی قرار گرفته و این امکان برای آن‌ها میسر شود که در طول سال بتوانند انتخاب‌های متنوع تری را برای مقصد سفر خود در نظر بگیرند.
او با بیان اینکه توزیع مناسب تعطیلات از نظر اقتصادی نیز برای مقاصد اثرات مثبت فراوانی به همراه دارد، گفت: با این تصمیم سفر در طول سال به طور مناسب‌تری توزیع شود که می‌تواند به پایداری کسب و کار‌های مرتبط با گردشگری به خصوص کسب و کار‌های خرد کمک کند.
فرخ زاده معتقد است حجم نقدینگی از سپرده‌های بانکی به سمت توسعه زیر ساخت‌های گردشگری و ارائه خدمات متنوع می‌شود.
معاون هماهنگی امور زائرین و گردشگری استانداری فارس بالا رفتن تقاضای نرخ سفر را زمینه ساز توسعه زیر ساخت‌های گردشگری و زیارت دانست.
او از زاویه‌ای دیگر به تعطیلی روز‌های پنج‌شنبه پرداخت و گفت: ایجاد زمینه مناسب برای افزایش سفر‌های داخلی می‌تواند در درازمدت در گسترش حال خوب در جامعه نیز موثر باشد؛ چرا که سفر راهی برای گریز از شلوغی کار‌های روزانه و سازوکاری برای دستیابی به آرامش است.
او با بیان توسعه گردشگری طبیعی موجب حفظ محیط زیست و توسعه منابع طبیعی و بازگشت به چرخه ترمیم طبیعت از بین رفته در چند سال قبل و جلوگیری از آسیب‌های بی رویه ناشی از خشکسالی می‌شود، خاطرنشان کرد: توسعه گردشگری داخلی همچنین سبب می‌شود فرزندان و نسل آینده با آموزش موثر به عنوان محافظان محیط زیست و آثار باستانی و تاریخی و مذهبی عمل خواهند کرد.
به گفته فرخزاده تلاش برای ایجاد زیرساخت‌هایی که در تحکیم بنیان خانواده اثرگذار است، یکی از اولویت‌های تصمیم‌گری مسئولان بر اساس معنویات رهبر معظم انقلاب باید پرداختن به این موضوع باشد.
به اعتقاد فرخزاده بالا رفتن روحیه نشاط و اجرای برنامه‌های موثر فرهنگی و آموزشی در قالب الگوی تفریح سالم و ترویج گردشگری حلال از دیگر پیامد‌های مثبت تعطیلی روز‌های پنج‌شنبه است.
معاون استاندار فارس همچنین تاکید کرد: این تصمیم کاهش مصرف انرژی و هزینه‌های سرسام آور آنرا در پی خواهد داشت.
او گفت: تعطیلی روز‌های پنج‌شنبه در استان فارس که ظرفیت‌های بی نظیر گردشگری در حوزه‌های مختلف زیارتی، تاریخی، طبیعی و... دارد سبب ایجاد تحول و رونق صنعت گردشگری شود.

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online