مهر/ دادستان عمومی و انقلاب قزوین با بیان اینکه حفظ و تأمین امنیت خط قرمز دستگاه قضایی است، گفت: دستگاه قضایی استان قزوین تمام‌قد از مدافعان امنیت جامعه حمایت می‌کند.

حسین رجبی، دادستان عمومی و انقلاب قزوین در آیین تجلیل از مدافعان امنیت استان قزوین، اظهار کرد: برای امنیتی که امروز در کشور حاکم است خون صدها شهید به زمین ریخته شده و به همین خاطر حفظ و تأمین امنیت در تمامی حوزه‌ها خط قرمز دستگاه قضائی، انتظامی، امنیتی و اطلاعاتی کشور است.
وی افزود: طی روزهای اخیر عده‌ای فریب خورده تحت تأثیر هیجانات و تحرکات معاندین و بدون هیچ هدف مشخص و مطالبه منطقی به خیابان‌ها آمدند و با تخریب اموال عمومی و شخصی و اقدامات آشوبگرانه امنیت جامعه را خدشه دار کردند. لذا اجازه نخواهیم داد که این عده قلیل بخواهند با موج سواری و جهت گیری از دشمنان بخواهند شرایط عمومی جامعه را ناآرام کنند.
این مقام قضائی استان بیان داشت: در حال حاضر اقدامات اغتشاشگران فراتر از مطالبه گری اجتماعی در حوزه مسائل فرهنگی شده و صرفاً به تخریب و تحریق اموال عمومی و شخصی و ضرب و جرح نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی می‌پردازند.
رجبی تصریح کرد: در این ایام نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی در خیابان‌ها حضور دارند تا شرایط عمومی جامعه به گذشته بازگردد و همچنان رفتار توأم با رأفت اسلامی در دستور کار نیروها قرار دارد، اما آشوبگران با انواع سلاح‌ها و ادوات این حافظان امنیت را مورد ضرب و شتم قرار داده و موجب آسیب دیدگی آنها شده‌اند.
وی اعلام داشت: دستگاه قضائی استان تمام قد از مدافعان امنیت استان که برای تأمین امنیت جامعه در حال مقابله با اغتشاشگران هستند و به برخی از آنها نیز آسیب‌های جدی وارد شده، حمایت خواهد کرد.
دادستان مرکز استان همچنین اظهار داشت: امروزه برخی از سلبریتی ها، ورزشکاران، هنرمندان و… که نظام برای آنها هزینه کرده و به مال هنگفت و نام و نشان رسیده‌اند و در صفحات مجازی خود به این اغتشاشات دامن زده و با جوسازی جوانان و نوجوانان را برای ایجاد اغتشاش و ناامنی در کشور تهییج می‌کنند و این جای تأسف دارد.
این مقام مسئول تاکید کرد: به خانواده‌ها توصیه می‌کنیم که مراقب فرزندان خود باشند، تا تحت تأثیر جریانات و عناصر فتنه قرار نگیرند و در خیابان‌ها حاضر نشوند، زیرا در صورت اقدام آشوبگرانه قطعاً دستگاه قضائی و سایر دستگاه‌های متولی طبق قانون برخورد خواهند کرد و با تبعات اعمال و رفتار خود را بپذیرند.
رجبی گفت: بر اساس تدابیر اندیشیده شده بسیاری از بازداشت شدگان که صرفاً تحت تأثیر هیجانات قرار گرفته و در پرونده آنها مورد خاصی وجود ندارد با اخذ تعهد و توجیه آزاد شده‌اند، اما با مسببین و عناصر سرکرده که رهبری اغتشاشات را در خیابان‌ها و فضای مجازی عهده دار بودند، هیچ مماشاتی نخواهیم کرد و برخورد سخت قانونی در انتظار آنها است و برای آنها اشد مجازات را از دادگاه خواستار خواهیم شد.
دادستان عمومی و انقلاب قزوین خاطرنشان کرد: به تعبیری پرچمی که با خون شهیدان برافراشته شده است، با آتش عده‌ای فریب خورده، وطن فروش و خارج نشین پایین نخواهد آمد و اجازه نخواهیم داد که ضربه‌ای به پایه‌های مستحکم نظام وارد کنند و قطعاً مردم بصیر ایران اسلامی این فتنه دشمن را نیز خنثی خواهند کرد، تا خاری در چشم معاندین نظام شود.
گفتنی است در پایان این مراسم از چند نفر از نیروهای مدافع امنیت استان قزوین که در ایام اغتشاشات دچار جراحت و آسیب دیدگی شده بودند، با اهدا لوح تقدیر به عمل آمد.

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today