باشگاه خبرنگاران/ رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد از پیشرفت ۹۷ درصدی پروژه ساخت سد کوهبرد کهگیلویه در این استان خبر داد.

سیدعلی معتمدی‌پور، رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد در حاشیه بازدید معاون اجرایی رئیس جمهور از سد کوهبرد کهگیلویه عنوان کرد: از جمله رهاورد‌های سفر مهرماه ۱۴۰۰ هیأت دولت به استان کهگیلویه و بویراحمد، تخصیص ۴۷ میلیارد تومان برای تکمیل سد «کوهبرد» در شهرستان کهگیلویه بود.
او میزان پیشرفت مراحل ساخت این سد را ۹۷ درصد اعلام کرد و ادامه داد: بعد از سفر ریاست جمهوری، ۱۷ میلیارد تومان برای پروژه هزینه شده است.
به گفته معتمدی پور؛ از مبلغ هزینه شده تاکنون ۱۰ میلیارد تومان آن جذب و با جذب این اعتبار پیشرفت فیزیکی طرح از ۴۰ درصد به ۶۵ درصد رسیده است.
رئیس جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد اعتبار هزینه شده برای این پروژه را ۴۰ میلیارد تومان عنوان و اضافه کرد: ۵۰ میلیارد تومان برای تکمیل این طرح مورد نیاز است و با بهره برداری آن، ۳۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی پایین دست آبیاری خواهد شد.
طرح ساخت سد کوهبرد کهگیلویه پس از چند سال راکد بودن از سال ۱۳۹۶، توسط شرکت خصوصی در فاز اول آغاز به کار و با وجود کمبود تخصیص اعتبار‌ها با سرمایه پیمانکار فاز اول «با ارتفاع ۲۶.۵ متر و حجم ۲/۵ میلیون متر مکعب» تکمیل شد.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today