باشگاه خبرنگاران/ معاون دارو و درمان علوم پزشکی گلستان از کمبود ۲۵ قلم دارو در داروخانه‌های استان خبر داد.

پانیذ صدرایی، معاون دارو و درمان علوم پزشکی گلستان ابراز کرد: در حال حاضر در استان گلستان ۲۵ قلم کمبود دارو در داروخانه‌ها داریم و کمبود دارو به مواردی اطلاق می‌شود که از یک دارو، نمونه تولید داخلی وجود نداشته باشد.
صدرایی ادامه داد: گاهی برخی مراجعه کنندگان به داروخانه‌ها دارویی از یک برند یا شرکت تولیدی خاصی می‌خواهند که دیگر به کشور وارد نمی‌شود و تصور می‌کنند کمبود دارو داریم.
او افزود: کمبود‌های دارویی در استان مربوط به چند قلم از انواع شربت آنتی بیوتیک اطفال، سرم، شیرخشک رژیمی، اسپری‌های تنفسی بینی و قطره‌های چشمی است.
معاون دارو و درمان علوم پزشکی گلستان با اشاره به طرح دارویار گفت: اجرای این طرح همزمان با سراسر کشور در استان گلستان از تاریخ ۲۳ تیر آغاز شده و مرحله به مرحله در حال اجراست.
وی با بیان اینکه کمبود دارویی در کشور کاهش پیدا کرده است،  افزود: سیاست‌های ارزی کشور در باره واردات دارو تغییر کرده و تولید دارو در داخل بیشتر شده است، همچنین قیمت این دارو‌ها هم تعدیل شده است.
صدرایی گفت: در طرح دارویار یارانه از ابتدای زنجیره به انتهای آن منتقل شده است و از طریق سازمان‌های بیمه گر در اختیار مردم قرار می‌گیرد.
وی ادامه داد: افراد می‌توانند هر روز طی تماس با سامانه ۱۹۰ در زمان‌ اداری از موجود بودن داروی مد نظرشان در داروخانه‌ای استان اطلاع پیدا کنند.

آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today