تسنیم/ معاون عمرانی استاندار مرکزی گفت: بیشترین نیاز ساخت مدرسه در شهرستان‌های اراک و ساوه وجود دارد.

مهدی زندیه وکیلی، معاون عمرانی استاندار مرکزی در آیین بهره‌برداری از مدرسه 12 کلاسه کوی کوثر اراک با اشاره به هدف‌گذاری ساخت 5 هزار واحدی کوی کوثر اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌ ساخت 5 هزار واحد مسکونی در کوی کوثر اراک در دستور کار قرار دارد که در راستای رفع نیاز مردم در کوی کوثر و متناسب با واحدها باید مدرسه و فضای آموزشی ساخته شود. 
وی افزود: در حال حاضر دو هزار و 400 واحد مسکونی در کوی کوثر اراک ساخته شده و شهروندان در یک هزار و 500 واحد این شهرک سکونت پیدا کرده‌اند که ساخت و بهره‌برداری از این واحد آموزشی در راستای رفع دغدغه مردم ساکن شهرک کوثر بوده است.
معاون عمرانی استاندار مرکزی با اشاره به نیاز استان به ساخت مدرسه تصریح کرد: بیشترین نیاز ساخت مدرسه در شهرستان‌های اراک و ساوه وجود دارد بنابراین ساخت فضاهای آموزشی در این شهرستان‌ها باید مورد توجه خیران و مسئولان این حوزه قرار گیرد.
وی ادامه داد: اداره کل بنیاد مسکن استان مرکزی ساخت 2 مدرسه را در دستور کار خود دارد که یکی از این مراکز آموزشی تا مهرماه سال آینده تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.
احمدرضا نوازنی، مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی نیز در این آیین با اشاره به ضرورت حساسیت در زمینه آموزشی تصریح کرد: نیاز جامعه در آینده به قاضی، روحانی، نماینده، کارمند و معلم کاردان در راستای حساسیت‌پذیری نسبت به مسئله آموزش و پرورش تحقق پیدا می‌کند. 
وی افزود: اگر وظیفه‌ها در حوزه های تربیتی و آموزشی به خوبی انجام شود شاهد تربیت کادر نیروی انسانی انقلابی خواهیم بود که الگوی آن شهیدفهمیده ها و حاج قاسم‌ها خواهد بود و عامل افتخار کشور اسلامی ما خواهند بود.
جواد لنجابی، سرپرست اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان مرکزی نیز در این آیین با اشاره به اعتبار استفاده شده در ساخت مدرسه کوی کوثر ابراز کرد:  مدرسه 12 کلاسه شهید نیکی ملکی کوی کوثر شهرستان اراک با اعتباری بالغ بر 14 میلیارد تومان از محل اعتبارات دولتی و کمک بنیاد برکت احداث شده‌ است.
وی افزود: در راستای رفع نیاز مردم کوی کوثر اراک این مدرسه با 2 هزار و 102 متر فضای آموزشی، یک هزار و 992 متر محوطه سازی، 77 متر سرایداری و 245 متر دیوار کشی ساخته شده‌ است. 

آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today