ایسنا/ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از افزایش مراجعه‌کنندگان و موارد بستری بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های خوزستان خبر داد.

حبیب حی‌بر، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به روند مراجعه بیماران سرپایی کووید۱۹ به بیمارستان‌های خوزستان، اظهار کرد: تعداد بیماران سرپایی مراجعه‌کننده به بیمارستان‌های خوزستان در هفته گذشته ۲۰ هزار و ۲۷۳ نفر و در هفته قبل از آن ۲۱ هزار و ۷۰۵ مورد بوده که این وضعیت نشان از روند کاهشی موارد سرپایی است.
وی افزود: با این حال، بستری‌های کرونا در استان خوزستان در هفته گذشته نسبت به هفته قبل از آن افزایش یافته است. در هفته گذشته ۲۳۳ نفر در بیمارستان‌های خوزستان بستری شدند در حالی که در هفته قبل از آن ۱۸۷ نفر در بیمارستان‌ها بستری بودند.
حی‌بر در خصوص وضعیت تخت‌های اختصاص داده شده به کووید۱۹ در خوزستان گفت: در حال حاضر ۲۷ درصد از ۲۵۳ تخت عادی اختصاص داده شده به بیماران بزرگسال مبتلا به کووید۱۹ در بیمارستان‌های خوزستان اشغال شده‌اند. ۱۸ درصد از ۱۲۳ تخت ویژه اختصاص داده شده به بیماران بزرگسال مبتلا به کووید۱۹ در بیمارستان‌های خوزستان نیز اشغال هستند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز عنوان کرد: در بیمارستان کودکان ابوذر اهواز نیز ۲۰ تخت عادی و ۹ تخت ویژه به کودکان مبتلا به کووید۱۹ اختصاص داده شده است که ۲۵ درصد تخت‌های عادی و ۴۴ درصد تخت‌های ویژه اشغال هستند.

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan.today