ایسنا/ مدیرکل زندان ها و نائب رئیس ستاد دیه استان کهگیلویه و بویراحمد از آزادی ۶۱ نفر از زندانیان و محکومین مالی غیر عمد از ابتدای سال جاری در استان خبر داد.

منصور بیژنی، مدیرکل زندان ها و نائب رئیس ستاد دیه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: با همکاری و همراهی اعضای ستاد دیه استان، خیرین و نیکوکاران، منابع استانی و کشوری ستاد دیه از ابتدای سال جاری تا کنون تعداد ۶۱ زندانی جرائم غیرعمد این استان شامل ۶۰ زندانی مرد و یک زندانی زن از زندان آزاد شده اند.
وی میزان کل بدهی افراد آزاد شده را بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان عنوان و اظهار کرد: با پیگیری و مداخله کمیته های صلح و سازش و دعوت از طرفین مبلغ ۱۴ میلیارد تومان از شکات و طلبکاران تخفیف و رضایت اخذ شده و مابقی نیز از محل اعطای تسهیلات ارزان قیمت و کمک های بلاعوض تأمین و پرداخت شده است.
مدیرکل زندان‌های استان کهگیلویه و بویراحمد تعداد موجودی زندانیان جرائم غیرعمد محکوم مالی زندان‌های استان ۲۲۳ نفر است، خاطرنشان کرد: با تشکیل منظم جلسات، جلب کمک خیرین و همکاری و همراهی بانک‌های عامل زمینه آزادی بخشی از این زندانیان فراهم شد.
بیژنی با بیان اینکه ابلاغیه اعطاء تسهیلات بانکی با تأخیر به ستاد دیه اعلام شده است، تصریح کرد: جهت پرداخت بدهی افراد زندانی نیاز به تسهیلات و معرفی به بانک های عامل است که متأسفانه در اعطاء تسهیلات بانکی به زندانیان معرفی شده دیر اقدام شده و این یکی از دلایل کاهش آزادی زندانیان جرایم غیرعمد در استان است.
وی بیان کرد: زندانیان جرائم غیرعمد و محکومین مالی افراد غیر بزهکار هستند که منتظر کمک‌های خیرخواهانه خیرین و نیکوکاران و گذشت شکات می باشند.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today