ایرنا/ مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون یکهزار میلیارد ریال برای ساخت کارخانه فرآوری گیاهان دارویی گچساران از سوی ستاد اجرایی فرمان امام هزینه شده است.

شایان نادری، مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: کارخانه فرآوری گیاهان دارویی گچساران هم اکنون ۹۱ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی با بیان اینکه فاز نخست کارخانه فرآوری گیاهان دارویی گچساران اوایل آبان امسال به بهره برداری می رسد، افزود: ظرفیت سالیانه کارخانه فرآوری گیاهان دارویی گچساران ۱۶۰ تن است.
نادری بیان کرد: کارخانه گیاهان دارویی در زمینی به مساحت ۶ هزار متر مربع با زیر بنای چهار هزار و ۵۰۰ مترمربع در دست ساخت است.
مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در این واحد تولیدی فرآوری، بسته بندی مرکبات و دیگر محصولات تولیدی کشاورزان پیش بینی شده است.
وی ابراز کرد: با بهره‌برداری از این طرح ۵۵ نفر به صورت مستقیم و یک هزار نفر به صورت غیرمستقیم مشغول به کار خواهند شد.
نادری گفت: مرحله اول کارخانه گیاهان دارویی در قالب تولید عصاره، اسانس و بسته‌بندی اجرا خواهد شد.
مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: این طرح مهم اقتصادی در منطقه سربیشه به منظور ترویج الگوی کشت در مهرماه ۹۶ به تصویب رسید و در سال ۹۷ در دستورکار شرکت هربی فارمد قرار گرفت.
وی ادامه داد: امسال برای تکمیل این طرح اقتصادی بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار از سوی ستاد اجرایی فرمان امام اختصاص یافت.
نادری گفت: یکی از معضلات این طرح اقتصادی نبود جاده مناسب برای دسترسی به این طرح اقتصادی است و به همین دلیل  از دستگاه‌های اجرایی مربوطه درخواست می شود این مشکل را در اسرع وقت برطرف کنند.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today