ایرنا/ مدیرکل مدیریت بحران مازندران گفت: دولت بابت جبران بخشی از خسارت‌های ناشی از سیل اخیر در مازندران ۸۰ میلیارد ریال اعتبار پرداخت کرده است.

حسینعلی محمدی، مدیرکل مدیریت بحران مازندران با اعلام این خبر اظهار کرد: این اعتبار در قالب تنخواه از محل فصل یک تبصره سه قانون بودجه امسال برای هفت شهرستان مازندران پرداخت کرده است.
سیلی که در هفتم مردادماه امسال در مازندران به وقوع پیوست حدود پنج هزار میلیارد تومان به شهرستان های چالوس، تنکابن، کلاردشت، آمل، سوادکوه، نوشهر و بلده نور  وارد کرد و بیشترین خسارت با بر آورد حدود هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان مربوط به روستاهای بخش مرزن آباد چالوس بوده است.
وی افزود: در این حادثه متاسفانه دست‌کم هفت نفر جان باختند و ۴۳ بنای مسکونی روستاهای واسپول و پولادکوه کامل تخریب شد و به ۲۶۳ بنای مسکونی در قالب ۱۳ روستا هرکدام از ۳۰ درصد تا ۶۰ خسارت جدی وارد شد.
این مسئول ادامه داد: این اعتبار صرف جا به جایی مستحدثات در مسیر ساخت پل های پولاکوه و واسپول و حتی تملک می شود.
محمدی تصریح کرد: بخشی از این اعتبارات هم در دیگر نقاط سیل زده مانند پل نیمایوشیج کرکرودسر نوشهر، ترمیم خرابی های روستاهای سیل زده بلده، آمل و سوادکوه می شود. 
وی با اشاره با آنکه این میزان اعتبار در نخستین مرحله با عنوان تنخواه پرداخت شد اظهار امیدواری کرد مراحل بعدی اعتبارات حوادثی هم طی نشستی که به‌تازگی در سازمان مدیریت بحران کشور داشتیم وعده دادند به زودی پرداخت شود.
این مسئول با بیان آنکه بودجه های سازمان مدیریت بحران محدود و بخشی هم در قالب اوراق است، تاکید کرد: فرمانداران شهرستان های سیل زده هم باید اعتبارات از محل کمیته برنامه ریزی شهرستان برای این موضوع اختصاص دهند تا روند ترمیم خرابی های بر جای مانده در نقاط روستایی و شهری بهبود یابد.
قبل از این هم به سیل زدگان بخش مرزن آباد چالوس نیز ۷۵۰ میلیارد ریال اعتبار از منابع استانداری مازندران پرداخت شد.

آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today