فارس/ استاندار کردستان گفت: مهسا امینی یک اسم رمز و کد برای آشوب بود، دشمن همان طور که در سال 96 انتخابات و در سال 98 بنزین را رمز قرار داد اینبار هم مرگ خانم امینی را به عنوان رمز انتخاب کرد.

اسماعیل زارعی‌کوشا، استاندار کردستان اظهار کرد: جامعه تحصیلکرده از صرف آموزش علوم نظری به کسب مهارت سوق پیدا کند.
وی خاطرنشان کرد: فرهنگ اداری بودن و کار اداری جستن از دهه 40 توسط امریکایی‌ها در کشور ما ترویج پیدا کرده است.
استاندار کردستان افزود: امروز در کشور و استان با خیل عظیم فارغ‌التحصیلان دارای مدرک ولی فاقد مهارت و کار تجربی مواجه هستیم که این هدررفت انرژی بی‌بدیل جوان کشور است.
وی مهارت‌محور کردن مدارس را ضروری دانست و گفت: طرح‌هایی که در این راستا اجرا می‌شود ارزشمند است و امیدواریم این کار با جدیت تمام در استان دنبال شود.
زارعی‌کوشا در مورد درخواست مطرح شده اختصاص اعتبار ویژه به اجرای  طرح مهارت‌محوری توسط استانداری کردستان، گفت: بودجه کشور یک روال و فرایند مشخص دارد، بودجه در یک مقطعی پیشنهاد می‌شود در دولت تدوین شده در مجلس تصویب و بعد ابلاغ می‌شود، به این صورت نیست که ما در استانداری یک بودجه و گاوصندوق داشته باشیم که فارغ از بودجه مصوب و تخصیص یافته می‌توانیم اعتباری تخصیص بدهیم.
وی خاطرنشان کرد: اولویت‌هایی که به صورت ویژه وجود دارد باید در شورای برنامه‌ریزی استان مطرح و دنبال شود ولی در مجموع اگر در پایان سال اعتبار مازادی از محل اعتبارات مازاد و یا سایر محل‌های اعتباری به استان تزریق شود می‌توان به این اولویت‌ها کمک کرد.
استاندار کردستان تصریح کرد: در جلسات کارگروه اشتغال و شورای مهارت موضوع باید دنبال شود تا از ظرفیت‌هایی که در استان وجود دارد بهره بگیریم.
وی از اقدامات خوبی که در زمینه اجرای طرح سنجش سلامت و غربالگری که در استان انجام شده تقدیر کرد و افزود: این طرح خدمت بزرگی است که در سطح کشور و استان ما اجرا می‌شود.
زارعی‌کوشا خاطرنشان کرد: اجرای چنین طرح‌هایی در استان‌های محروم که مردم از تمکن مالی کمتری برخوردار هستند می‌تواند از خیلی آسیب‌ها پیشگیری کرد.
وی افزود: در حوزه جذب آموزشیار برای نهضت سوادآموزی با توجه به نیازی که در این خصوص در استان داریم پیگیری‌های لازم را انجام خواهیم داد.
زارعی‌کوشا با بیان اینکه طرح آزادسازی مجموعه‌های ورزشی طرح بسیار خوب و دارای برکات چندبعدی است، آسیب بزرگی که ما امروز در جامعه با آن مواجه هستیم ارتباطات محدود بین دانش‌آموزان و والدین است.
وی عنوان کرد: عدم ارتباط در حوزه تربیت فرزندان بسیار گران تمام می‌شود اگر بستری فراهم کنیم که مادر و دختر و پسر و پدر بتوانند باهم باشند و اوقات شاد چند ساعته را تجربه کنند بسیار ارزشمند است.
استاندار کردستان در ادامه به بیانات مقام معظم رهبری گریزی زد و گفت: بیانات معظم‌له مثل همیشه راهگشا خواهد بود قطعا سلامت مقام معظم رهبری و بازدید ایشان از دانشکده افسری خاری در چشم دشمنان است.
وی با بیان اینکه رهبری در جمع دانشجویان دانشکده افسری درباره اتفاقات اخیر تحلیل جامع و کاملی داشتند، اظهار کرد: ایشان در این سخنرانی فرمودند «قوم کرد و مردم کردستان هم مایه سربلندی و افتخار و هم مایه تقدیر است».
زارعی‌کوشا تصریح کرد: تمام اقشار و چهره‌ها از این نوع نگاه رهبری باید تقدیر و تجلیل کنند و این نگاه را به عنوان یک سند افتخار بیش از پیش تبیین کنیم.
وی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب فرمودند قوم کرد یک قوم پیشرفته و وفادار و معتقد نسبت به کشور، اسلام و نظام هستند، اضافه کرد: باید همه افراد و کسانی که به نوعی صاحب نفوذ و جایگاه هستند نسبت به این موضوع خاموش نباشند و به بهترین شیوه این بیانات را اطلاع‌رسانی و مورد تقدیر قرار دهند.
وی افزود: در اتفاقات اخیر دشمن بهانه‌ای به دست آورده و نمی‌خواهد به راحتی آن را از دست بدهند، مهسا امینی یک اسم رمز و کد برای آشوب بود دشمن همانطور که در سال 96 انتخابات و در سال 98 بنزین را رمز قرار داد مرگ خانم امینی را این بار به عنوان رمز انتخاب کرد.
استاندار کردستان اظهار کرد: همه از اتفاقی که برای خانم امینی افتاد ناراحت شدیم، اما غیرمنطقی‌ترین برخورد این است، در حالی که همه مسئولان ابراز ناراحتی کردند، چنین برخوردی از سوی افرادی اتفاق افتاد و تخریب‌های زیادی را شاهد بودیم.
وی تصریح کرد: گروهک‌های زبون در دعوت مردم به اغتشاش و حضور مردم در آرامستان چیزی اتفاقی نبود دشمنان به روز و به ساعت برنامه‌ریزی کرده بودند.
استاندار کردستان افزود: دشمنان آغاز سال تحصیلی را فرصتی برای ایجاد آشوب می‌دانستند و دنبال بهانه بودند که این بهانه با اسم رمز مهسا امینی بدستشان افتاد.
وی با بیان اینکه تمام رسانه‌های دشمنان به شدت پای کار آمدند و دنبال ایجاد اشوب و ناامنی در کشور ما هستند، گفت: با وجود تمام  تبلیغات سوء دشمنان در استان مشکل چندانی نداشته‌ایم هم به خوبی مدیریت شد و در کنار تلاش نیروهای امنیتی بصیرت بالای مردم اجازه نداند مشکل چندانی پیش بیاید.
وی خاطرنشان کرد: مردم کردستان با هر مذهب و گرایشی، مردم متدینی هستند که از هر چیزی بگذرند از دیانت خود نمی‌گذرند بصیرت مردم در عدم همراهی موجب شده دشمن در این استان به هدف خود نرسد.
زارعی‌کوشا تصریح کرد: البته نباید از دشمنی دشمن و طراحی آنها غافل باشیم دشمن دنبال این است که دانشگاه‌ها را پای کار بیاورد و ناهنجاری را در مدارس ما گسترش بدهد باید به صورت جدی مراقب باشیم.
وی گفت: باید با تبیین و عقلانیت فضای مدارس را مدیریت و با حضور متنفذین و افراد توانمند روشنگری‌های لازم در مدارس انجام شود.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online