ایرنا/ مدیرکل راهداری آذربایجان غربی با اشاره به اینکه رونق تردد مسافر در دوران پساکرونا به مرزهای این استان بازگشته است، گفت: در نیمه نخست امسال بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار مسافر از این مرزها تردد کردند که نشان می‌دهد متوسط تردد ماهانه بیش از ۲۷۰ هزار نفر بوده است.

پیمان آرامون، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی اظهار کرد: طبق این آمار، بیشترین تردد ثبت شده در سه مرز رازی، بازرگان و تمرچین پیرانشهر گزارش شده و رازی با افزون بر ۶۸۰ هزار تردد، بیشترین رقم را به خود اختصاص داده است.
وی اضافه کرد: پس از پایانه رازی که در نقطه مقابل استان وان ترکیه قرار دارد، مرز بازرگان با ۵۲۷ هزار مسافر در رده دوم قرار داشته و مرز تمرچین با ۳۸۶ هزار تردد ثبت شده (هم‌مرز با اقلیم کردستان عراق) در رده سوم بیشترین تردد قرار گرفته است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی ادامه داد: بعد از آن‌ها هم مرزهای سرو ارومیه و صنم بلاغی پلدشت قرار دارند که میزان تردد مجموع این دو مرز کمتر از ۱۰ هزار تردد ثبت شده است.
آرامون گفت: با توجه به اتمام محدودیت‌های کرونایی، از ابتدای امسال شاهد رشد قابل توجه در ترددهای مرزی نسبت به نیمه نخست سال گذشته بودیم به طوری که این رشد به ۴۱۷ درصد رسید.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today