اتحاد خبر/ مراسم افتتاحیه طرح ملی نذر آب با همراهی و همکاری خیرین، فرمانداران دشتی و عسلویه، اداره کل بنادر و دریانوردی بوشهر به میزبانی جمعیت هلال احمر استان بوشهر در روستای کاردنه شهرستان دشتی برگزار شد.

احسان ایزدپناه، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر اظهار کرد: طرح ملی نذر آب که هر ساله با مشارکت خیرین برگزار می‌گردد که فرصت مناسبی جهت محرومیت زدایی این مناطق است.
احسان ایزدپناه اضافه کرد: با توجه به موقعیت استان بوشهر در اقلیم گرم و خشک کشور، هلال احمر تمام توان خود را جهت کمک به مناطق محروم از آب، بکار گرفته است.
وی ادامه داد:جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، طرح ملی پویش نذر آب را از سال ۱۳۹۷ به منظور ارتقای سطح سلامت آب شرب و رفع مشکلات زیستی خانوارهای روستاهای محروم که با خشکسالی مواجه هستند آغاز کرده و امسال با توجه به دو موضوع خشکسالی و کاهش بارندگی، این طرح را در مناطق جنوبی استان (شهرستان‌های دشتی و عسلویه) در دستور کار خود قرار داده است
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر با بیان اینکه این طرح پنجمین مرحله خود را پشت سر می‌گذارد خاطرنشان کرد: با تلاش‌های صورت گرفته به همت جمعیت هلال احمر در این طرح ملی امروز باید گفت، جمعیت هلال احمر پس از پنج دوره موفق در اجرای این طرح، پیشگام در مقابله با بحران کم آبی است.
ایزدپناه با اشاره به اینکه سه روستای کاردنه، کشتو بشک شهرستان دشتی و گود اخند شهرستان عسلویه، در طرح ملی نذر آب مورد حمایت و محرومیت زدایی قرار می‌گیرند گفت: این طرح فقط در جهت تامین آب آشامیدنی نیست و در سه محور سلامت و بهداشت، معیشت و خدمات عمرانی نیز در حال اجرا است.
لازم به ذکر است: تیم‌های BHCU معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی و همچنین تیم‌های سحرِ معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان بوشهر، خدمات متنوعی از جمله پزشکی، دارویی، درمانی، فرهنگی و بازی‌های کودکانه در این مناطق ارائه می‌کنند.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar