باشگاه خبرنگاران/ سرپرست اداره‌کل دامپزشکی گلستان گفت: پرورش‌دهندگان میگو در گمیشان هرچه سریع‌تر نسبت به برداشت میگو در این مزارع اقدام کنند.

علی کاووسی، سرپرست اداره‌کل دامپزشکی گلستان اظهار کرد: برداشت میگو از مزارع پروش میگوی گمیشان از شهریور آغاز شده و تاکنون دو هزار و ۶۰۰ تن میگو از این مزارع برداشت شده است.
وی گفت: طبق زمان بندی اعلام شده عملیات برداشت میگو پیش از آغاز تغییرات جوی و کاهش دمای هوا در تاریخ ۱۵ مهر امسال به پایان می‌رسد.
کاووسی با تاکید بر سرعت بخشیدن برداشت میگو در گمیشان گفت: پرورش دهندگان میگو بهتر است برای مدیریت بهتر و جلوگیری از احتمال خسارات ناشی از کاهش دمای هوا سریعتر اقدام به برداشت میگو کنند.
او افزود: دامپزشکی گلستان مسئولیت نظارت بر ۱۰۰ مزرعه پرورش میگو با یک هزار و ۹۵ استخر را بر عهده دارد و خوشبختانه در این مزارع بیماری مشاهده نشده است.
کاووسی از اضافه شدن حدود ۴۰ مزرعه جدید به مزارع پرورش میگوی استان در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: میگوی تولیدی در استان از کیفیت مطلوبی برخوردار است و حدود ۸۰ تا ۹۰ درصد میگوی استان به خارج از کشور صادر می‌شود.
گفتنی است تنها مرکز پرورش میگوی شمال کشور در پنج کیلومتری ساحل گمیشان قرار دارد که از یک دهه پیش با استفاده از آب دریای خزر فعال است.
گونه پرورش داده شده در مزارع میگوی گمیشان از نوع وانامی است. 

آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today