صدا و سیما/ رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: نوجوانان و جوانان نباید تحت تاثیر فضاسازی رسانه‌ای دشمنان این مرز و بوم قرار گیرند.

غلامعلی دهشیری، رئیس کل دادگستری استان یزد اظهار کرد: دشمن، دشمن است و از هر فرصتی برای ضربه زدن به این نظام استفاده کرده و اکنون نیز با سوء استفاده از فوت مهسا امینی به دنبال ضربه به نظام و تجزیه ایران به قومیت‌های مختلف است. 
وی اجرای مدل سوریه و ایجاد آشوب و هرج و مرج و ناامنی را از اهداف دشمن برشمرد و افزود: نوجوانان و جوانان باید هوشیار باشند و بدانند که دود هرگونه هرج و مرج طلبی اول به چشم خود و خانواده‌های آنان و سپس جامعه می‌رود.
دهشیری تاکید کرد: در حوادث اخیر با تلاش دادستان و قضات دادسرا پایش تعداد اندک بازداشت شدگان صورت گرفت، اما قطعاً با سرشاخه‌ها و کسانی که از روی عمد دنبال اختلال در نظم و بر هم زدن امنیت کشور و تخریب اموال عمومی و خصوصی هستند برخورد مقتضی و بازدارنده خواهد شد.
رئیس کل دادگستری استان با اشاره به تأثیر فضای مجازی بر روح و روان نوجوانان و جوانان، تصریح کرد: عده‌ای معلوم الحال تلاش می‌کنند اهداف شوم خود را با استفاده از ظرفیت فضای مجازی دنبال کنند.
وی به موضع گیری‌های برخی از چهره‌ها و شخصیت‌ها در حوادث اخیر اشاره کرد و بیان داشت: نوجوانان و جوانان باید در انتخاب الگو‌های خود دقت کنند چرا که تاریخ این کشور شاهد رشادت‌ها و نام آوری جوانان و بزرگان بسیاری بوده که تا ابد در تاریخ ماندگار خواهند بود.
دهشیری بر اهتمام جوانان به مطالعه و تفکر در تاریخ انقلاب، کشور و زندگینامه شهدا تاکید کرد و گفت: بررسی اغتشاشات صورت گرفته نشان از تغییر در ماهیت و برنامه‌های دشمنان برای ضربه به این نظام و انقلاب دارد.
وی تصریح کرد: در سال ۷۸ فتنه با رمز فرهنگی آغاز شد، در سال ۸۸ پس از انتخابات و با رمز قدرت سیاسی شکل گرفت، در سال ۹۸ این فتنه با رمز اقتصادی و ناشی از گرانی بنزین بود و در ادامه همه به اغتشاش رسید، اما در سال ۱۴۰۱ از همان ابتدا اعتراض‌ها به شکل اغتشاش و در قالب تخریب اموال عمومی و خصوصی به بهانه فوت مهسا امینی و شفاف با طرح موضوع حجاب و با نشانه گرفتن آرمان‌های بنیادین این انقلاب در دستور کار قرار داشت.

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today