باشگاه خبرنگاران/ نائب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: حوادث هشتم مهرماه زاهدان هم‌اینک توسط هیاتی پنج نفره از اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس در حال پیگیری است.

ابراهیم عزیزی، نائب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در حاشیه همایش سران طوایف، علما و معتمدان شیعه و سنی سیستان و بلوچستان که با حضور استاندار این استان، نماینده اهل سنت مردم استان در مجلس خبرگان رهبری، فرماندهان سپاه، انتظامی و جمعی از مسئولان استانی در زاهدان برگزار شد اظهار کرد: در جمعه‌ای که گذشت متاسفانه شاهد آشوب‌ها و اغتشاشاتی در سطح شهر زاهدان بودیم این مساله آسیب‌هایی را به برخی از اماکن دولتی و مردمی وارد کرد و تعدادی از افراد در این حوادث آسیب دیدند و برخی از مردم مومن این شهر کشته شدند.
وی بیان کرد: کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی به منظور بررسی همه ابعاد این حادثه در قالب یک هیات پنج نفره وارد سیستان و بلوچستان شدند و بازدید‌های زیادی را از اماکن آسیب دیده داشتیم و جلسات متعدد، متنوع و فشرده‌ای را با مسوولان استان در حوزه‌های مختلف برگزار کردیم و این موضوع از ابعاد مختلف در حال بررسی است.
نائب‌رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: این وظیفه ما است که کشف حقیقت و بررسی کنیم علل و عوامل این حادثه را و امید داریم هر چه زودتر جمع‌بندی این بررسی را به مسوولان مربوطه منعکس کنیم.
وی ادامه داد: آنچه در این فرصت لازم است که از مردم سیستان و بلوچستان تقاضا کنم دعوت به وحدت و حفظ یکپارچگی است که در طول تاریخ شاهد آن در این استان بودیم.
عزیزی اظهار کرد: از مردم خوب و مومن سیستان و بلوچستان تقاضا دارم که به صفوف متحد و منسجم‌شان خدشه‌ای وارد نشود.
وی تصریح کرد: مطمئنا این حادثه مورد بررسی و ابعاد پیدا و پنهان آن مورد تجریه و تحلیل و بررسی کارشناسی قرار می‌گیرد هم ما و هم سایر دستگاه‌های دیگری که در حوزه‌های قضایی هستند وظیفه داریم این موضوع را بررسی کنیم و این کار در حال انجام است.
نائب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: نباید اجازه دهیم که این حادثه خدای ناکرده باعث ایجاد اختلاف شود و شرایطی را به وجود آورد که بستر توسعه و عمران و آبادانی سیستان و بلوچستان را دستخوش تغییر قرار دهد.
وی تاکید کرد: الحمدالله سیستان و بلوچستان در مسیر رشد، پیشرفت و شکوفایی قرار دارد و تصمیات خوبی را هم دولت و هم مجلس برای این استان گرفتند که اجرای این تصمیات هم در بودجه دیده شده و هم نیازمند آرامش و مستلزم یک فضایی که امکان حضور دستگاه‌های مختلف و پیمانکاران را فراهم کند است و وقتی خدای ناکرده استان نا امن جلوه کند امر مهم عمران و آبادانی آن به خطر می‌افتد.
عزیزی تصریح کرد: وحدت سیستان و بلوچستان در طول تاریخ بی نظیر بوده و یقینا باید این مسیر را ادامه دهیم و تلاش کنیم با استمرار وحدت زمینه رشد و آبادانی، رفع فقر و محرومیت را از چهره استان بزداییم.
وی با اشاره به نشست‌های خود با مسوولان امنیتی سیستان و بلوچستان در رابطه با حوادث زاهدان افزود: مسوولان امنیتی این استان از ما درخواست داشتند تا تمام مسائل این حادثه بررسی شود و اگر از سوی کسی قصوری انجام شده باشد با آن برخورد شود.
نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: ما به نیابت از مردم و بزرگان طوایف و ریش سفیدان سیستان و بلوچستان مسائل مربوط به زاهدان را بررسی خواهیم کرد و آخرت خودمان را برای دنیای یک فرد نخواهیم فروخت.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today