صدا و سیما/ تعدادی از استادان دانشگاه فردوسی مشهد از آشوبهای اخیر در این دانشگاه اعلام انزجار کردند.

۴۵ نفر از استادان دانشگاه فردوسی مشهد امروز، سه شنبه با حضور مقابل  ساختمان سازمان مرکزی دانشگاه ضمن اعلام انزجار از آشوبهای چند روز اخیر در این دانشگاه گفت و گو بین دانشجویان را خواستار شدند.
در پی اعتراضات و ناآرامی های چند روز اخیر در پردیس دانشگاه فردوسی مشهد، جمعی از استادان این دانشگاه ضمن حمایت از بیانات دیروز رهبر معظم انقلاب خواستار گفت و گو در این مرکز علمی شدند.
دکتر رضا حائری، یکی از استادان حقوق بین الملل دانشگاه فردوسی که در جمع استادان یاد شده حضور داشت، بیان کرد: اعتراض مدنی و در چارچوب‌ قانون را پذیرا هستیم اما نقض قانون، پذیرفتنی نیست و کسی که حق پذیر است از گفت و گو فرار نمی کند و مشکلات موجود تنها با همفکری و وحدت برطرف می شود.
وی اضافه کرد: همه اقشار این ملت مدیون خون شهدا هستند و تاریخ نشان داده آمریکا که پشت صحنه اغتشاشات اخیر قرار دارد هیچ گاه دلش برای ما نسوخته است.

حمایت جمعی از خانواده‌های شهدا در مشهد از بیانات روز گذشته رهبر معظم انقلاب 
جمعی از خانواده های شهدا در مشهد نیز با انتشار بیانیه ای ضمن اعلام حمایت از بیانات روز گذشته رهبر معظم انقلاب اعلام کردند: به برخی خواص جامعه که در جریانات اخیر اظهارات بدون تحقیق درباره فوت مرحوم امینی و شرایط کنونی کردند گوشزد می‌کنیم هرچه سریعتر صریحا مخالفت خود را با برنامه دشمن خارجی اعلام کنند.
در این بیانیه که روز سه شنبه مجمع هیآت مذهبی رهروان روح الله (خانواده شهدای مشهد) آن را در فضای مجازی منتشر کرد آمده است: در حالی که نظام استکبار جهانی به مرحله احتضار و فروپاشی خود نزدیک تر شده است، بالندگی و تابندگی نظام مقتدر و مظلوم اسلامی در چله دوم انقلاب بیش از هر زمان دیگری باعث خشم و سراسیمگی جبهه یزیدیان زمان شده و خواب را از آنان ربوده است به گونه ای که این بار با سوء استفاده و دستاویز قرار دادن فوت یکی از دختران این سرزمین، درصدد ایجاد تشنج، آشوب و ناامنی در کشور برآمده اند.
خانواده های شهدای مشهدی در این بیانیه افزودند: این اولین فتنه انگیزی آنان نبوده و آخرین آن نیز نخواهد بود و واکنشی است از سر درماندگی و استیصال در برابر پیشرفت های خیره کننده ایران اسلامی در ابتدای قرن پانزدهم هجری شمسی، قرنی که به فرموده مقام معظم رهبری، قرن اسلام است و ملتهای مسلمان در این قرن مجد و عظمت اسلامی را تجدید و احیا خواهند کرد.
امضا کنندگان این بیانیه افزودند: یقینا میزان مقبولیت و محبوبیت خواص جامعه از هر طیف و جناحی در نزد مردم به ویژه خانواده های شاهد و ایثارگر به میزان التزام و دلدادگی آنان نسبت به آرمانهای مقدس انقلاب و شهدای والامقام خواهد بود.
مجمع هیآت مذهبی رهروان روح الله (خانواده شهدای مشهد) متشکل از ۳۶ هیات مذهبی وابسته به خانواده های شهدا در مشهد است.
رهبر معظم انقلاب در سخنرانی روز گذشته در دانشکده افسری امام حسن مجتبی(ع) اعلام کردند: این اغتشاش‌ ها و ناامنی‌ ها، طراحی آمریکا و رژیم غاصب و جعلی صهیونیستی و حقوق بگیران آنها و برخی از ایرانی های خائن در خارج بوده و مشکل اصلی آنها ایران قوی و مستقل است، دعوا بر سر از دنیا رفتن یک دختر جوان و یا بر سر با حجاب و بدحجاب نیست، خیلی از کسانی که حجاب کامل ندارند، جزء هواداران جدی جمهوری اسلامی هستند و در مراسم های مختلف شرکت می‌ کنند. دعوا و بحث بر سر استقلال و ایستادگی و تقویت و اقتدار ایران اسلامی است.

آخرین خبر خراسان رضوی در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/khorasan_today
آخرین خبر خراسان رضوی در تلگرام :
https://t.me/Toos_today