ایرنا/ سرپرست اداره کل راه‌آهن اراک گفت: جابه‌جایی مسافر توسط راه آهن این شهرستان در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ١۱۲ درصد افزایش یافته‌ است.

سعید ترکی، سرپرست اداره کل راه‌آهن اراک با اعلام این خبر اظهار کرد: ۴۴۷ هزار و ۸۲۱ مسافر در ۶ ماه نخست امسال توسط راه‌آهن اراک به نقاط مختلف کشور جابه‌جا شدند که تعداد این مسافران نسبت به مدت مشابه سال گذشته روند افزایشی داشته‌ است.
وی ادامه داد: کمتر شدن محدودیت‌ها، افزایش واکسیناسیون همگانی، تمایل به سفر در بین هم وطنان به دلیل فروکش کردن کرونا از جمله عوامل افزایش مسافرت در سال جاری نسبت به سال گذشته بود که این مهم شرایط را برای استفاده از قطار بیشتر کرده‌ است.
این مسئول با یادآوری افزایش یک قطار به صورت یک‌روز در میان به مقصد مشهد خاطرنشان کرد: این مهم افزایش ۱۵ درصدی تعداد رام قطارهای اعزامی از راه آهن این شهرستان و افزایش جابه جایی مسافر را در سال جاری به همراه داشته‌ است.
ترکی افزود: ضریب اشغال قطارهای راه آهن اراک در ۶ ماهه نخست امسال ۸۰ درصد بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۰ درصد افزایش داشته است.
وی در خصوص نفر کیلومتر جابه جا شده در مدت ۶ ماه امسال در راه آهن اراک نیز گفت: ۲۹۵ میلیون نفر ساعت در این مدت توسط راه آهن این شهرستان جابه جایی انجام شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۲۴ درصد رشد داشته‌ است.
حوزه راه آهن اراک شامل ۵۸۸ کیلومتر خطوط ریلی در پنج استان قم، مرکزی، لرستان، همدان و کرمانشاه است که ۲۱ ایستگاه را تحت پوشش دارد.

آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today