فارس/ سرپرست اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمانشاه گفت: تا الان موردی نبوده که خود دستگاه دولتی‌، اراضی مازاد خود را برای طرح نهضت ملی مسکن معرفی کند.

سهم استان کرمانشاه از طرح نهضت ملی مسکن ۱۲۰ هزار واحد مسکونی است. براساس قانون دستگاه‌ها و ادارات دولتی مکلف شده‌اند زمین‌های مازاد خود را به این امر اختصاص دهند تا زمین مورد نیاز طرح نهضت ملی مسکن تأمین شود.
از این رو رئیس جمهور با اعلام مهلتی دوماهه(تا مهرماه) از دستگاه‌های دولتی خواست زمین‌های اسناد شناسایی شده را به وزارت راه و شهرسازی انتقال دهند.
نوری، سرپرست اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمانشاه در این خصوص، اظهار کرد: در اجرای ماده ۱۰ موافق شدیم، ۱۷۰ هکتار از اراضی مازاد دستگاه‌های دولتی استان را شناسایی کنیم که ۱۸ پلاک داشتند، اسناد مالکیت ۲۰ هکتار آن صادر شده و مابقی هم در دست اقدام است.
وی تصریح کرد: تا الان موردی نبوده که خود دستگاه، اراضی مازاد را معرفی کنند. لذا از ادارات دولتی می‌خواهیم که نسبت به تکلیف قانونی خود در راستای معرفی زمین شهری موجود در اختیار اقدام کنند چون موظف هستند زمین‌های مازاد خود را برای طرح نهضت ملی مسکن معرفی کنند.

آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today