فارس/ سه کشتی‌گیر به‌نام مازندرانی قراداد خود را برای شرکت در مسابقات لیگ کشتی کشور قطعی کردند.

تیم جدید حسن یزدانی، کامران قاسمپور و امیر حسین زارع در لیگ کشتی کشور مشخص شد.
با وجود شکست مقابل تیلور و مصاحبه جنجالی پدر در فرودگاه، بعید به نظر می‌رسد که حسن یزدانی بدون تیم بماند و طبق شنیده‌ها او با تیم صنایع مازندران قرارداد خواهد بست.
تیمی که هدایتش را فامیل دور حسن یزدانی برعهده دارد، رضا یزدانی کسی که سال‌ها پیش از حسن، بالاترین جایگاه را در بین مردم کشتی‌دوست مازندران داشت و حالا برای سومین سال متوالی تیم‌داری می‌کند و به نوعی تیمی است مستقل از همه عوامل مربوط به فدراسیون و گاها در تقابل با فدراسیون!
تیم صنایع که سال اول به نام استقلال تیم‌داری کرد و در فینال لیگ آن حاشیه‌های عجیب و غریب را رقم زد، بعد از نایب‌قهرمانی در سال اول تیم‌داری، سال گذشته به نام صنایع در لیگ حاضر بود و برخلاف پیش‌بینی‌ها، قهرمان لیگ برتر کشتی آزاد شد.
گفتنی است که یکی از تبعات از دست دادن مدال طلای ۸۶ کیلوگرم جهان و البته آن مصاحبه جنجالی؛ این بود که حالا دیگر برخلاف سال‌های گذشته بیشترین رقم قرارداد لیگ از آن حسن یزدانی نیست و به قرارداد ۸۰۰ میلیونی کامران قاسم‌پور با تیم «هوتن قائمشهر» مربوط می‌شود.
امیرحسین زارع برای شرکت در لیگ برتر به تیم پتروپالایش بلیش تاکستان پیوست.
امیرحسین زارع دارنده مدال برنز المپیک و مدال‌های طلا و برنز سنگین وزن جهان در کشتی آزاد نیز برای حضور در بیست و دومین دوره لیگ برتر کشتی، جام یادگار امام(ره) به تیم پتروپالایش تاکستان قزوین پیوست.
زارع در محل سازمان لیگ کشتی حضور یافت و قرارداد خود را با این تیم لیگ برتری به امضا رساند.
رقابت‌های لیگ کشتی آزاد باشگاه‌های کشور از روز ۲۲ مهرماه آغاز می‌شود و در دو دیدار رفت و برگشت در گروه A تیم پتروپالایش به مصاف تیم نیروی زمینی ارتش خواهد رفت.
کامران قاسمپور نیز برای حضور در لیگ کشتی به تیم کمیل قاسمی، قهرمان المپیک لندن پیوست. وی که چند هفته قبل توانست مدال طلای خود را برای دومین سال پیاپی در مسابقات جهانی ۲۰۲۲ بلگراد تکرار کند، خیلی زود برای حضور در لیگ برتر کشتی با یک تیم از استان مازندران به توافق رسید.
قاسمپور که یکی از ستاره های کشتی ایران به حساب می آید، سال گذشته نیز در لیگ برتر حضور داشت و اتفاقا عدم حضور او در ترکیب تیم صنایع مازندران در مرحله نهایی، حاشیه های زیادی را ایجاد کرد.
این کشتی‌گیر حالا برای شرکت در لیگ با تیم انبوه‌سازان هوتن به توافق رسیده و یکی از بمب های نقل و انتقالات لیگ کشتی توسط این تیم منفجر شده است.
این تیم با حضور کمیل قاسمی در کادرفنی خود وارد لیگ برتر شده و این آزادکار سنگین وزن که مدال طلای المپیک لندن و نقره المپیک ریو را در کارنامه دارد، در پی بستن یک تیم قدرتمند برای شرکت در لیگ برتر است.
از سوی دیگر مجتبی گلیج، دارنده مدال برنز جهان در سال ۲۰۲۱ نیز با این تیم مازندرانی قرارداد امضا کرده است.

آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today