ایرنا/ شهردار گناباد گفت: ۱۲۰ هکتار از زمین‌ها و بافت فرسوده این شهر در اولویت نخست امسال برای اجرای طرح بازآفرینی شهری قرار گرفت.

اصغر حسن زاده، شهردار گناباد با اعلام این خبر اظهار کرد: طرح بازآفرینی شهری در اولویت نخست در ۱۲۰ هکتار و در اولویت دوم در ۵۵ هکتار از این شهر اجرا می شود.
وی ادامه داد: در مجموع ۵۵ طرح بازآفرینی شهری با صرف اعتبار ۸۳۰ میلیارد ریال در سطح شهر گناباد اجرا می شود.
شهردار گناباد گفت: در اجرای طرح بازآفرینی شهری این شهر به هفت محله تقسیم شده است و طرحهای مربوطه بعد از اخذ اعتبارات لازم در آنها اجرا می شود.
حسن زاده افزود: اجرای طرح بازآفرینی شهری به عنوان یکی از نیازهای مهم عمران و نوسازی فضای کالبدی گناباد نیازمند توجه بیشتر مسئولان و اختصاص اعتبار لازم و برنامه ریزی برای اجراست.
غلامرضا مرادی، مسئول نظام مهندسی ساختمان گناباد هم اظهار کرد: با توجه این که ۸۰ درصد بافت این شهرستان فرسوده است اجرای طرح بازآفرینی شهری از نیازهای مهم توسعه و عمران گناباد است و باید با اهتمام بیشتر مسئولان ذیربط و اختصاص اعتبار لازم اجرای آن در آینده نزدیک آغاز شود و سرعت یابد.
گفتنی است مرکز شهرستان گناباد با دو بخش مرکزی و کاخک، چهار شهر گناباد، بیدخت، کاخک و روشناوند و ۱۱۲ روستا در فاصله ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

 

آخرین خبر خراسان رضوی در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/khorasan_today
آخرین خبر خراسان رضوی در تلگرام :
https://t.me/Toos_today