مهر/ فرمانده انتظامی خراسان شمالی گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان شهریورماه، ۴۹۳ کیلو و ۶۲۲ گرم انواع موادمخدر در سطح استان کشف شده که عمده آن موادمخدر سنتی بوده است.

سردار سعید مطهری زاده، فرمانده انتظامی خراسان شمالی اظهار کرد: طی ۶ ماه نخست سال جاری، ۸۴۸ نفر قاچاقچی و خرده فروش مواد مخدر دستگیر شده‌اند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۶ درصد افزایش داشته است.
وی با اشاره به اینکه در این بازه زمانی ۳۸۷ نفر معتاد نیز دستگیر شده اند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۷۳ درصد افزایش داشته است، ادامه داد: در مجموع در این بازه زمانی هزار و ۲۳۵ نفر دستگیر که در مقایسه با مدت مشابه ۲۹ درصد افزایش داشته است.
وی با بیان اینکه در این مدت هزار و ۳۰۲ مورد طرح پیشگیرانه نیز توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر استان به مرحله اجرا گذاشته شده است، افزود: طرح پاکسازی نقاط آلوده، کنترل محورهای مواصلاتی، ارتقا امنیت، طرح مدارس و … از جمله طرح‌های اجرا شده در سطح استان بود.
سردار مطهری زاده با بیان اینکه در این مدت ۱۳ مورد عملیات مشترک برون استانی به مرحله اجرا گذاشته شده است، گفت: طی این ۶ ماه همچنین ۱۴ مورد عملیات درون استانی با حضور مقتدرانه پلیس در سطح استان اجرا شده است.
این مسئول با اشاره به اینکه تعداد ۵۳ دستگاه خودرو که در امر حمل و نگهداری موادمخدر مورد استفاده قرار می‌گرفت نیز در این مدت توقیف شده است، تصریح کرد: این تعداد خودروی توقیف شده به نسبت سال قبل ۸۲ درصد افزایش داشته است.
وی با بیان اینکه تعداد دو قبضه سلاح نیز از قاچاقچیان موادمخدر کشف شده، خاطر نشان کرد: در همین مدت تعداد ۲۱ باند موادمخدر هم متلاشی که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۶۲ درصد افزایش را نشان می‌دهد.
مطهری زاده گفت: در مجموع از ابتدای سال جاری تا پایان شهریورماه ۴۹۳ کیلو و ۶۲۲ گرم انواع مواد مخدر در سطح استان کشف شده است که عمده آن مواد مخدر سنتی بوده است.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today