ایرنا/ فیلم «تا فردا» ساخته علی عسگری، تقدیر ویژه هیات داوران بخش مسابقه اصلی جشنواره فیلم زوریخ ۲۰۲۲ را دریافت کرد.

هیات داوران بخش مسابقه فیلم‌های بلند هجدهمین جشنواره فیلم زوریخ به ریاست اصغر فرهادی برندگان این رویداد سینمایی را اعلام کردند و فیلم «تا فردا» به کارگردانی علی عسگری و تهیه کنندگی نیکی کریمی، تقدیر ویژه هیات داوران را از آن خود کرد. 
فیلم «تا فردا» محصول مشترک ایران، فرانسه و قطر، در بخش مسابقه اصلی فیلم‌های بلند جشنواره زوریخ حاضر بود. این فیلم به تهیه‌کنندگی نیکی کریمی امسال جزو فیلم‌های منتخب جشنواره برلین در بخش پانوراما بود و صدف عسگری، غزل شجاعی، بابک کریمی، امیررضا رنجبران، نویان آبدردیده، نهال دشتی، کتایون سالکی، محمد حیدری و میلاد معیری در آن نقش‌آفرینی کرده‌اند. 
جشنواره فیلم زوریخ با ثبت رکورد ۱۳۷ هزار شرکت‌کننده در دو هفته(۲۰ هزار نفر بیش از همه‌گیری کرونا) با نمایش ۱۴۶ فیلم به کار خود پایان داد.
در این دوره، از ۴۹ کشور جهان آثاری ارائه شده بود که ۳۸ اثر از این تعداد را تولیدات جهانی و اروپایی شامل می‌شد. ۴۱.۴ درصد آثار هم توسط زنان کارگردانی شده بود.
«خرس نیست» ساخته جعفر پناهی در بخش «گالا» و «برادران لیلا» ساخته سعید روستایی نیز در بخش «نمایش‌های ویژه»، دیگر آثار ایرانی امسال جشنواره زوریخ بودند.
سال گذشته نیز فیلم «قصیده گاو سفید» ساخته بهتاش صناعی‌ها و مریم مقدم، تقدیر ویژه هیات داوران بخش اصلی جشنواره زوریخ را به خود اختصاص داده بود. 

آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran