فارس/ امامان جمعه و جماعات اهل سنت شهرستان تربت جام با صدور بیانیه ای اغتشاشات اخیر را محکوم کردند.

در این بیانیه که به امضای بیش از ۲۰ نفر از امامان جمعه و جماعات اهل سنت تربت جام رسیده، آمده است: روزهای اخیر که مردم شریف ایران درگیر فشارهای خارجی هستند، وقوع یک اتفاق باعث ایجاد نگرانی در ذهن برخی از مردم و منشأ اعتراض‌ها و انتقاداتی گردید. در این میان دشمنان و کینه‌توزان با همراهی برخی فریب‌خوردگان با سوء استفاده از احساسات جوانان مسیر اعتراضات را منحرف و اقدام به توهین به مقدسات، هتک حرمت نوامیس، تخریب اموال و ریختن خون بی‌گناهان نمودند و اسلام، امنیت و آرامش مردم را هدف قرار دادند.
در این بیانیه آمده است: مسئله حجاب از احکام مهم و ضروری دین مبین اسلام است که منافع و برکات زیادی برای جامعه و آحاد آن دارد و زنان و دختران جامعه اسلامی ما نسبت به آن اهتمام دارند.
امامان جمعه و جماعات شهرستان تربت جام ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های مقدس جمهوری اسلامی و اقتدا به رهبری فرزانه انقلاب حضرت امام خامنه‌ای(مدظله العالی) اغتشاشات اخیر را که در مناطق مختلف کشور به ویژه استان سیستان و بلوچستان رخ داده است، محکوم و بر توصیه‌های مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان مبنی بر پرهیز از اغتشاش تاکید کرده‌اند.
امامان جمعه و جماعات شهرستان تربت جام از مردم عزیز و فهیم اهل سنت شهرستان تربت جام تقاضا کرده‌اند تا از توجه به شایعاتی که توسط عوامل بیگانه و خودفروخته ایجاد و پخش می‌شود خودداری و کما فی‌السابق  با مشارکت و همراهی نیروهای خدوم امنیتی و انتظامی در جهت حفظ آرامش و امنیت جامعه اقدام نمایند.

آخرین خبر خراسان رضوی در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/khorasan_today
آخرین خبر خراسان رضوی در تلگرام :
https://t.me/Toos_today