ایرنا/ نماینده ویژه رئیس جمهور در مناطق زلزله‌زده خوی با اشاره به روند مناسب اسکان در منطقه، گفت: کمبود چادر برای ارائه به زلزله‌زدگان نداشته‌ایم.

بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نماینده ویژه رئیس جمهور در مناطق زلزله‌زده خوی اظهار کرد: طبق بررسی‌های صورت گرفته، به زلزله‌زدگان بسیار خوب رسیدگی شده و چادرها به مقدار کافی در اختیار مردم قرار داده شده است.
وی اضافه کرد: برخی مردم علاقه داشتند که از چادر در حیاط منزل خود استفاده کنند که این امر نیز محقق شده است.
نماینده ویژه رئیس جمهور در مناطق زلزله‌زده خوی ادامه داد: بیش از 500 چادر در منطقه برپا و امکانات خوبی نیز ایجاد شده است.
عین‌اللهی با اشاره به اینکه این زمین‌لرزه تاکنون یک‌هزار و 214 مصدوم داشته، گفت: در حال حاضر 100 نفر در مراکز درمانی بستری هستند.
وی از انجام 120 عمل جراحی پس از زلزله در بیمارستان‌های خوی خبر داد و افزود: 6 جراح و پنج متخصص ارتوپد در این شهرستان از صبح دیروز تا الان مشغول عمل جراحی بوده‌اند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه یک نفر به ارومیه اعزام شده، اضافه کرد: چهار نفر دیگر هم به علت شدت جراحت‌ها باید به ارومیه اعزام شوند.
عین‌اللهی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در این زمین‌لرزه فوتی نداشتیم.
وی در خصوص امکان شیوع بیماری‌های واگیر در منطقه اظهار کرد: همکاران بهداشت محیط در محل حضور دارند و وضعیت منطقه را رصد می‌کنند و با توجه به بررسی‌های صورت گرفته، امکان بیماری واگیر اصلا وجود ندارد.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today