ایرنا/ فرمانده انتظامی کردستان گفت: در اغتشاشات اخیر در استان ۸۷ قبضه سلاح، ۱۰۰ فشنگ جنگی و ۹۰۶ دستگاه شوکر از افراد سودجو و اغتشاشگر کشف و ضبط شده است.

سردار علی آزادی، فرمانده انتظامی کردستان اظهار کرد: در جریان اغتشاشات اخیر در کردستان، ۶۸ فقره کوکتل مولوتوف، پنج کپسول آتش‌زا، سه دستگاه اسپری اشک آور و انواع و اقسام سلاح سرد از اغتشاشگران کشف شد.
وی با بیان اینکه اغتشاشات اخیر در استان با ایثارگری نیروهای نظامی و همکاری دستگاه‌های مرتبط به خوبی مدیریت شد، اضافه کرد: نیروی انتظامی و یگان ویژه در جریان وقایع اخیر با خویشتن‌داری بسیار خوب عمل کرد و این مهم جای تقدیر است.
فرمانده انتظامی کردستان در ادامه به عملکرد یکسال اخیر این نیرو در استان پرداخت و افزود: در یک سال گذشته، آمار سرقت پنج درصد کاهش داشته ولی این آمار در ۶ ماهه اول امسال ۲ درصد افزایش نشان می دهد.
سردار آزادی ۴۲ درصد سرقت ها را مربوط به سنندج اعلام کرد و ادامه داد: در یکسال اخیر، یک تن و ۱۶۰ کیلوگرم مواد مخدر در استان کردستان کشف شد.
وی ارزش ریالی کالای قاچاق کشف شده در یکسال گذشته را ۴۲۹ میلیارد تومان و طی نیمه نخست امسال ۲۶۶ میلیارد تومان اعلام کرد و یادآور شد: در نیمه اول امسال میزان وقوع جرایم سایبری ۲۹ درصد افزایش یافت که ۹۷ درصد آن منجر به کشف شد.
فرمانده انتظامی کردستان، پلیس را خادم مردم و از خود مردم دانست و ادامه داد: قاچاقچیان و افراد سودجو دنبال ایجاد ناامنی در استان هستند اما با تلاش نیروهای نظامی و امنیتی موفق به این کار نخواهند شد.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online