ایسنا/ مدیرکل منابع طبیعی گیلان، از حضور بالگردها در استان تا پایان اطفای حریق جنگل های رودبار خبر داد و گفت: این بالگردها فردا هم به پرواز در خواهند آمد و اطفای کامل را انجام خواهند داد.

میرحامد اختری، مدیرکل منابع طبیعی گیلان اظهار کرد: مناطقی از اراضی جنگلی شهرستان رودبار به ویژه سلانسر و دو منطقه از شمام طی سه روز گذشته چندین بار دچار حریق شده است.
وی با بیان اینکه نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی استان با همکاری نیروهای مردمی و بسیجی و مدیریت بحران و فرمانداری ها و بخشداری ها تاکنون چندین بار موفق به اطفای کامل حریق شدند، گفت: بنا به دلایل مختلف از جمله وزش باد شدید، مجددا شاهد شعله ور شدن آتش هستیم.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان، با اشاره به حضور دو فروند بالگرد اطفای حریق در استان، ادامه داد: روز گذشته یک فروند بالگرد لال احمر با پنج سورتی پرواز و امروز دو فروند بالگرد سپاه با هفت سورتی پرواز اقدام به اطفای هوایی حریق کردند و خوشبختانه موفق به مهار آتش شدیم.
اختری با بیان اینکه حدود ۴۰ نفر از نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی در منطقه حاضر هستند و تا صبح فردا عملیات پایش و اطفا را انجام می دهند، خاطرنشان کرد: در برخی از مناطق همچنان آتش زیر خاکستر وجود دارد و دودی که از جنگل مشاهده می شود، ناشی از کنده های سوخته است.
وی از حضور بالگردها در استان تا پایان اطفای حریق خبر داد و اضافه کرد: تاکنون ۴۰ هکتار از اراضی منطقه مذکور دچار خسارت سطحی ناشی از حریق شده و لذا این بالگردها فردا هم به پرواز در خواهند آمد و اطفای کامل را انجام خواهند داد.

آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today