ایسنا/ رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس گفت: پرداخت غرامت به خسارت دیدگان بخش کشاورزی این استان به میزان تقریبی ۵۰۰ میلیارد تومان آغاز و در دستور کار بانک کشاورزی قرار گرفته است.

مجتبی دهقان پور، رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس با اشاره به پیگیری‌های وزارت جهاد کشاورزی، نمایندگان مجلس و شخص استاندار برای تامین مالی و پرداخت غرامت خسارت‌های بخش کشاورزی، عنوان کرد: بخش عمده غرامت‌ها مربوط به زیربخش زراعت با حدود ۲۴ هزار بیمه گذار است. 
دهقان پور با بیان اینکه بر اساس برنامه ریزی‌ها در گام نخست غرامت خسارت‌های ناشی از سیل، سرمازدگی و خشکسالی بخش زراعت پرداخت می‌شود، اظهار کرد: با توجه به محدودیت‌های اعتباری که صندوق بیمه محصولات کشاورزی با آن مواجه است و نظر به تلاشی که مدیران صندوق بیمه کشاورزی داشته‌اند و پیگیری‌های استاندار فارس، این استان در اولویت پرداخت غرامت‌ها قرار گرفته است.
به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس، قرار است در این مرحله حدود ۶۰ درصد خسارت‌هایی که پیش بینی شده پرداخت شود. ۱۲۰ میلیارد تومان نیز به زیربخش باغبانی و ۴۰ میلیارد تومان نیز به زیربخش‌های دام و طیور اختصاص دارد. 
دهقان‌پور با اشاره به اینکه به نظر می‌رسد پرداخت غرامت خسارت‌های بخش کشاورزی فارس در زمان تقریبا مناسبی در حال انجام است، خاطرنشان کرد: این پرداخت‌ها می‌تواند به کشاورزان کم‌بضاعت کمک کند تا نسبت به خرید نهاده‌های مورد نیاز خود برای کشت شتوی اقدام کنند. 
وی بیان کرد: در چند سال گذشته خشکسالی فشار خیلی شدیدی را به معیشت و اقتصاد بهره برداران این استان وارد کرده است. کشاورزان شهرستان‌های خرامه، زرقان و قسمتی از شهرستان مرودشت و به طور مشخص کشاورزانی که در اراضی پایاب سد درودزن فعالیت می‌کنند با توجه به عدم امکان کشت در سال گذشته از این دسته هستند.

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online