ایرنا/ رئیس اداره راهداری خلخال با اشاره به بارش برف و بروز یخبندان از مسیرهای ارتباطی استان اردبیل به گیلان از رانندگان عبوری از این مسیرها خواست با احتیاط کامل رانندگی کنند و حتما زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.

معروف خسروی، رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای خلخال با اشاره به بارش برف در ارتفاعات خلخال اظهار کرد: بارش برف در جاده‌های ارتباطی خلخال - گیلان که از شب گذشته آغاز شده هم‌اکنون نیز ادامه داشته و پنج تا هشت سانتیمتر برف در سطح جاده بر روی زمین نشسته است.
وی ادامه داد: در حال حاضر سطح راه‌های خلخال به اسالم و پونل هر دو برف روبی و نمک پاشی شده با این حال به علت شدت حاکمیت هوای سرد، مه غلیظ و کاهش دید افقی هم اکنون عبور از گردنه سخت گذر الماس واقع در محور ارتباطی خلخال به اسالم با احتیاط کامل امکان‌پذیر است.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان خلخال افزود: بارش برف همراه با برودت هوا و بروز یخبندان در محورهای کوهستانی به خصوص جاده های منتهی به استان گیلان موجب لغزندگی و کندی‌ تردد خودروها شده و به همراه داشتن تجهیزات ایمنی از جمله زنجیر چرخ برای رانندگان عبوری از راه‌های خلخال - گیلان به رانندگان عبوری از این محورها توصیه می‌شود.
خسروی گفت: با توجه به بارش برف پاییزی راهداران مستقر در راهدارخانه الماس خلخال از بامداد امروز یک شنبه با به‌کارگیری ماشین‌آلات راهداری و برف‌روبی اقدام به برف روبی، پاکسازی و نمک پاشی مسیرهای پوشیده از برف کرده و هم اکنون نیز در حال خدمات‌رسانی به مسافرین عبوری از راه‌های خلخال به پونل و اسالم هستند.
غلامرضا گلمرادی، رئیس اداره هواشناسی خلخال هم بیان کرد: با بارش برف پاییزی در مناطق مرتفع این شهرستان دمای هوای شهرستان به خصوص مناطق مرتفع از شب گذشته رو به کاهش گذاشته و دمای پیش از ظهر امروز شهر خلخال به دو درجه بالای صفر رسید که در مقایسه با حداقل هوای روز قبل این شهر پنج درجه سردتر شده است.
گلمرادی گفت: بامداد امروز بیش از چهار میلیمتر باران در سطح شهر خلخال باریده است که گزارش‌های ارسالی از ایستگاه‌های باران سنجی مناطق مختلف شهرستان بیش از این مقدار است.
وی اظهار کرد: با توجه به ورود جبهه هوای سرد و بارشی به منطقه بارش برف از ایستگاه روستای میانرودان از توابع بخش شاهرود خلخال به میزان پنج سانتیمتر گزارش شده و همچنین کاهش دمای هوا در روزهای آتی بیشتر شده و بارش‌ برف نیز در ارتفاعات شدت خواهد گرفت.

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today