صدا و سیما/ مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان از فعالیت ۱۴ اقامتگاه بوم‌گردی در روستا‌های هدف گردشگری استان خبر داد.

یعقوب گویلیان، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان اظهار کرد: این تعداد اقامتگاه بوم‌گردی در روستا‌های هدف گردشگری «دولاو»، «آویهنگ»، «نوره»، «صلوات‌آباد»، «بیساران»، «قصلان» و «بلبر» قرار دارند
وی با بیان اینکه راه‌اندازی اقامتگاه‌های بوم‌گردی می‌تواند موجب توسعه گردشگری و رونق اقتصادی در روستا‌ها شود، افزود: از سرمایه‌گذارانی که مایل به راه اندازی اقامتگاه‌های بوم گردی با اولویت حفظ معماری سنتی در روستا‌های استان باشند، استقبال و حمایت می‌شود.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان تعداد روستای هدف گردشگری استان را ۴۳ روستا عنوان کرد و گفت: ۱۳ روستا مصوب ملی و ۳۰ روستای دیگر مصوب استانی هستند.
گویلیان ۱۳ روستای هدف گردشگری منتخب ملی را روستا‌های صلوات آباد، نوره، آویهنگ و نگل در اطراف سنندج، دزلی، اورامان تخت و ژیوار در سروآباد، پالنگان در کامیاران، قصلان در قروه، ترجان در سقز، خسروآباد گروس، قمچقای و صلوات آباد در بیجار عنوان کرد.
وی همچنین روستا‌های نران، میانه، باینچوب و دولاب در سنندج، سبدلو، هفتاش، شوی و مجسه در بانه، مولان آباد، خورخوره، کچل منگان و پارسانیان در سقز، کومائین در کامیاران، بلبر، دیوه‌زناو، ناو، بیساران و سلین در سروآباد، ینگیجه، کانی سانان، نی، ننه و تراق تپه در مریوان، قره دره و گیزمل علیا در دیواندره، تازه آباد علیا و میهم سفلی در قروه، باشماق در دهگلان، چشمه سنگین و شریف آباد در بیجار به عنوان روستا‌های منتخب استانی نام برد.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online