اقتصاد نیوز/ پلیس امنیت اقتصادی فراجا از دستگیری هفت نفر از دلالان ارزی و کشف ۱۱ میلیون دلار اسکناس تقلبی در بازار ارز تهران خبر داد.

سرهنگ کارآگاه هدایت بهرامی، رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ اظهار کرد: با رصدهای اطلاعاتی و تحت کنترل قراردادن افراد مشکوک و مظنون، مشخص شد باندی از تبهکاران جاعل با همکاری یکدیگر، در سطح وسیعی مبادرت به تهیه و توزیع دلارهای تقلبی و انجام معامله با این دلارها می‌کنند.
وی افزود: هویت و مخفیگاه این افراد شناسایی شد و به دست آمد متهمان تعدادی از کاربران فضای مجازی را که قصد خرید و فروش کالا دارند شناسایی کرده و با نمایش حجم انبوهی از دلارها در فضای مجازی آنان ترغیب به انجام معامله با تبهکاران می‌کنند.
رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بیان کرد: با رصدهای اطلاعاتی به دست آمد، متهمان در آخرین اقدام خود، قصد معامله ۳۰ دستگاه کامیون کشنده با دلاهارهای تقلبی را دارند که مخفیگاه و تردد این افراد تحت مراقبت‌های ویژه پلیسی قرار گرفت.
این مقام انتظامی افزود: در ۲ عملیات مستقل و برنامه ریزی شده و منسجم هر ۳ متهم در مخفیگاهشان در تهران و شهر ری دستگیر و در بررسی‌های بیشتر از این مکان ۱۰۰ هزار قطعه اسکناس ۱۰۰ دلاری کشف شد.
به گفته این مقام پلیس، پس از هماهنگی‌های قضائی هر ۳ متهم برای تحققات تکمیلی در اختیار پلیس فتای تهران قرار گرفتند.

آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran