مهر/ معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان از شناسایی نقاط حادثه‌خیز فصل زمستان در راه‌های استان خبر داد و گفت: آمادگی لازم برای برف‌روبی جاده‌های استان وجود دارد.

محمد حمیدی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان در جلسه کمیسیون ایمنی راه‌های استان سمنان به میزبانی استانداری با بیان اینکه با شناسایی نقاط حادثه خیز راه‌های استان، روند تأمین ایمنی محورهای مواصلاتی تسریع می‌شود، تاکید کرد: با آغاز فصل بارش‌ها و سرما، روان سازی ترافیک و جلوگیری از وقوع حوادث ناگوار در معابر درون و برون شهری بسیار پراهمیت بوده و بر همین اساس مجموعه عوامل خدماتی شهرداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط باید نسبت به آماده سازی ناوگان امدادی و تجهیز ماشین آلات برف روب تدابیر لازم را برای بازگشایی مسیرها داشته باشند.
وی با بیان اینکه باید نقاط حادثه خیز راه‌های استان شناسایی و اولویت بندی شده و روند تأمین ایمنی محورهای مواصلاتی برای کاهش تصادفات تسریع شود، افزود: دستگاه‌های مربوطه با جدیت در راستای رفع مشکلات جاده‌ها گام برداشته و به محورهای مواصلاتی با بار ترافیکی بالا، توجه ویژه داشته باشند.
معاون استاندار سمنان با اشاره به اینکه دستگاه‌های متولی با هم افزایی بیش از پیش، از ظرفیت‌های یکدیگر برای مدیریت ماه‌های سرد سال استفاده کنند، تاکید داشت: یکی از تهدیدات جامعه ماشینی و صنعتی تصادفات است از سوی دیگر حفظ جان و مال مردم باید در اولویت امور قرار گیرد و از انجام هر اقدامی که منجر به کاهش تصادفات بشود نباید غفلت کرد.
حمیدی با بیان اینکه دستگاه‌های متولی از کلیه امکانات راهدارخانه‌ها بازدید به عمل آورده و مسائل و مشکلات در حد مقدورات حل شود، ابراز کرد: مردم برای انجام سفرهای زمستانی آمادگی کامل را داشته و تمامی تجهیزات لازم نظیر زنجیر چرخ و… را فراهم نموده تا دچار خسارت‌های جانی و مالی نشوند.
وی افزود: فرمانداران از ظرفیت تمامی دستگاه‌ها برای مدیریت و تأمین ایمنی راه‌ها در طول زمستان بهره گیرند و اقدامات لازم از هم اکنون برای تأمین و نوسازی ماشین آلات جهت اموری همچون برف روبی جاده‌ها انجام پذیرد.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today