صدا و سیما/ رئیس‌کل دادگستری استان قم گفت: با دستگاه‌هایی که وظایف قانونی خود را در قبال پیشگیری از حوادث رانندگی انجام ندهند، به عنوان مجرم برخورد می‌شود.

حجت‌الاسلام علی مظفری، رئیس کل دادگستری استان در جلسه پیشگیری از حوادث رانندگی اظهار کرد: بعد از بررسی معاونت پیشگیری از وقوع جرم استان، دستگاه‌هایی که در حوادث رانندگی به وظایف قانونی خود عمل نکند به عنوان مجرم به دادسرا معرفی و برابر قانون با آنان برخورد خواهد شد.
مظفری با بیان اینکه حفظ جان افراد جامعه از وظایف قانونی دستگاه‌های اجرایی است افزود: در کارگروه‌های مربوطه باید زمان مشخص تعیین تا تمام اقدامات برای کاهش حوادث اجرایی شود و دستگاه قضایی و سازمان بازرسی پیگیری لازم را در این زمینه انجام می‌دهند.
مسعود طبیبی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم هم با بیان اینکه ۱۴۰ دوربین نظارتی و ۲۹ دوربین کنترل سرعت در سطح شهر فعال است گفت: دوربین‌های کنترل سرعت به سامانه ثبت تخلفات رانندگی متصل شده است.
سرهنگ غلامرضا صدفی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی قم نیز در این جلسه به آمار بالای تصادفات در بلوار غدیر اشاره و بیان کرد: ۱۵ نفر فوتی در این بلوار در سال، زنگ هشداری برای ایمن‌سازی این بلوار است.

آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday