ایسنا/ مجوز بهره‌برداری از سه پست اسکله بندر انرژی بر پارسیان به نمایندگی از سازمان بنادر و دریانوردی به سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) اعطا شد.

مرتضی سالاری، مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان در نشستی با مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی بر پارسیان، مجوز بهره‌برداری اسکله‌های شماره ۵، ۷ و ۸ بندر انرژی بر پارسیان به نمایندگی از سازمان بنادر و دریانوردی به سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) را به وی اعطا کرد.
مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان با بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی انرژی بر پارسیان نزدیک‌ترین منطقه به پایتخت انرژی ایران، پارس جنوبی به منظور قرار گرفتن صنایع انرژی بر اعم از فولاد و پتروشیمی است، عنوان کرد: اعطای مجوز بهره برداری از این سه اسکله توسط سازمان بنادر و دریانوردی در راستای کمک به توسعه بنادر خصوصی در ایجاد اشتغال و توسعه صادرات و رونق بیشتر منطقه صورت گرفت که با توجه به اتمام الزامات فنی و ایمنی ساخت و بهره‌برداری توسط متقاضی می‌تواند نقش مهمی در منطقه غرب استان ایفا کند.
وی در بیان دیگر مزیت‌های این مجوز گفت: منطقه ویژه‌ انرژی بر پارسیان با وسعت ۱۰ هزار هکتار با اعطای این مجوز می‌تواند میزبان شرکت‌های دانش بنیان در حوزه‌ی پتروشیمی و فولاد و صنایع پایین دست در جهت جلوگیری از خام فروشی و تحقق اهداف مدنظر اقتصاد دریا محور باشد.
سالاری با اشاره به افزایش صادرات در این منطقه اقتصادی ابراز امیدواری کرد: با بهره‌برداری از این سه پست اسکله و افزایش صادرات در این مجتمع اقتصادی، بحث آمایش سرزمینی و توزیع متناسب بنگاه‌های اقتصادی در این نوار ساحلی در هرمزگان رونق پیدا کند.
سیدعلی‌اصغر علامه، مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی بر پارسیان نیز در این نشست با اشاره به کسب مجوز بهره‌برداری از این سه پست اسکله، گفت: این بندر می‌تواند بر روند صادرات یا واردات تجهیزات پتروشیمی موثر و می‌تواند به صادرات غیر نفتی نیز در شرایط کنونی کمک شایانی کند.
علامه اضافه کرد: اسکله شماره ۳ منطقه ویژه اقتصادی انرژی بر پارسیان در سال آینده پس از طی مراحل قانونی و اخذ مجوزات لازم به بهره برداری می رسد که با ظرفیت ۳ میلیون تن زمینه اشتغال زایی مستقیم بیش از ۱۰۰ نفر را نیز فراهم می‌کند.

آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today