باشگاه خبرنگاران/ رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: باند زمین خواری در بوکان به سرکردگی مسئول سابق یکی از ادارات متلاشی شد.

ناصر عتباتی، رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی اظهار کرد: مسئول سابق یکی از ادارات بوکان با تشکیل باندی اقدام به زمین خواری گسترده با شناسایی زمین‌های اختلافی فی مابین ادارات منابع طبیعی و راه و شهرسازی و سایر زمین‌های قابل تصرف اقدام به طرح دعوی و ادعای مالکیت نموده و با انجام معاملات متعدد و انتفاع کلان موجب خسارت به بیت المال شده که با هوشیاری سربازان گمنام و همکاری دادستانی دستگیر و باند وی متلاشی شد.
عتباتی ادامه داد: این مسئول متخلف با سوء استفاده از شکاف‌های قانونی و در برخی موارد سهل انگاری برخی ادارات مربوطه و استفاده از کارچاق کن‌ها زمین‌های متصرفی را با همکاری اعضای باند به فروش می رساند.
وی افزود: با وصول گزارش تخلف، موضوع در دستور کار دادستانی بوکان قرار گرفت و دستورات قضایی جهت ورود جدی اداره اطلاعات به موضوع را صادر و پس از جمع آوری دلایل و تکمیل تحقیقات پرونده به شعبه بازپرسی این شهرستان ارجاع و متهمین دخیل در پرونده به اتهام‌های فروش مال غیر متعلق به دولت، کلاهبرداری مقامات دولتی، تبانی برای بردن مال غیر از طریق جعل و استفاده از سند مجعول، تصرف غیر قانونی و استفاده از اموال دولتی با قرار بازداشت موقت روانه زندان شدند.
عتباتی خاطرنشان کرد: تحقیقات تکمیلی جهت کشف ابعاد مختلف پرونده از طریق بازپرس و ضابطین قضایی در دستور کار قرار دارد.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today