تسنیم/ مدیر پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد گفت: در پنج ماهه اخیر ۱۰۰ نفر در این استان از طریق راه‌اندازی ۱۵ واحد و شرکت فناور صاحب شغل شدند.

محسن فرزین، مدیر پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: از ابتدای تیر تا آخر آبان‌ماه امسال با اضافه شدن 15 واحد و شرکت فناور بیش از 100 مورد شغلی به آمار اشتغال این استان افزوده شد.
وی با اشاره به اینکه مجموع اشتغال در این حوزه از سال 97 تا خردادماه امسال 400 مورد بود، عنوان کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور این تعداد هم اکنون به 500 نفر رسیده است.
فرزین ابراز کرد: مجموع واحدها و شرکت‌های مستقر در پارک و‌ مراکز رشد در بازه زمانی 97 تا خردادماه امسال 55 مورد بود که هم اکنون به 70 مورد رسیده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال به 100 برسد و البته هم اکنون 20 متقاضی در مرحله بررسی و داوری قرار دارند.
مدیر پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: از سال 97 تا خردادماه 1401 در مجموع 10 شرکت دانش‌بنیان عضو پارک شدند که هم اکنون به 12 مورد رسیده و یک شرکت نیز در مرحله بررسی قرار دارد.
وی بیان کرد: مجتمع فناوری سلامت یاسوج تیرماه امسال به منظور مرکز استقرار و ارائه خدمات تخصصی به شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان در زمینه‌های داروسازی، فناوری پزشکی و بهداشتی، صنایع غذایی و غیره در دستور کار قرار گرفت و هم اکنون فرایند بهسازی، متناسب سازی و تجهیز آن در حال انجام است.
فرزین با بیان اینکه پیش از این تنها یک شرکت فناور در این مجتمع استقرار داشت، تصریح کرد: این مجتمع پس از بهره‌برداری بیش از 60 شرکت فناور و دانش‌بنیان و چندین شتاب دهنده و کارگزار حوزه سلامت را در خود جای می‌دهد.
مدیر پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: فرایند بهسازی و تکمیل ساختمان مجتمع فناوری و نوآوری آفتابگران گچساران بعد از دو سال داشتن روند کند اجرایی تعیین تکلیف و فاز اول به پایان رسید و فاز دوم در مرحله واگذاری به پیمانکار قرار دارد.
وی خاطرنشان کرد: هم اکنون واحدهای فناور مرکز رشد گچساران در ساختمان استیجاری واقع در دانشگاه آزاد اسلامی مستقر هستند و این مرکز با مسائل بسیاری در تخصیص فضا و خدمات به واحدهای مستقر و متقاضیان استقرار، روبه‌رو است.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today