ایرنا/ فعالیت سیستم حمل‌ونقلی مناسب، پایین بودن نرخ تعرفه گمرگی، توسعه روابط تجاری و اخذ مجوزهای لازم با دیپلماسی اقتصادی فعال دولت سیزدهم این روزها زمینه صادرات روزانه ۷۰ کانتینری مرکبات از مازندران به کشورهای اورآسیا را فراهم کرده است.

عبدالله مهاجر دارابی، رئیس اتاق بازرگانی مازندران اظهار کرد: از یک هفته گذشته تاکنون روزانه ۷۰ کانتینر نارنگی ژاپنی، نارنگی محلی و پرتقال از مازندران به کشورهای منطقه از جمله روسیه، قزاقستان، آذربایجان، ازبکستان و عراق صادر می شود که به طور حتم این روند حداکثر تا دو ماه آینده هم ادامه می‌یابد.
وی افزود: اکنون در کنار کشورهای مذکور در حال رایزنی برای صادرات پرتقال مازندران به دیگر کشورهای منطقه هستیم چراکه کشورهای حاشیه خلیج فارس هم خواستار واردات این میوه استان هستند.
وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته به طور متوسط ۲۵۰ تا ۲۷۰ هزار تن انواع مرکبات از مازندران به کشورهای مختلف جهان صادر شده است، گفت: پیش‌بینی می‌شود که در سال جاری جهش قابل توجه‌تری در صادرات این قلم میوه داشته باشیم.
این مسئول با اشاره به فراهم شدن زیرساخت‌ها برای صادرات مرکبات استان تا سقف یک میلیارد دلار به کشور چین، بیان کرد: صادرکنندگان استان با پشتیبانی وزارت جهاد کشاورزی خود را برای اجرای این ماموریت مهم صادراتی کشور آماده کنند.

آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today