دنیای اقتصاد/ همایش منطقه‌‌ای تامین مالی غرب کشور به میزبانی کرمانشاه و با حضور مدیران ارشد بورس کشور برگزار شد. این همایش چند پنل تخصصی داشت که از مهم‌ترین آنها پنل بررسی طرح‌های زیرساختی و اقتصادی استان برای تامین مالی از بازار سرمایه بود. پنلی که با حضور استاندار کرمانشاه، رئیس سازمان بورس و جمعی از مدیران این سازمان و مدیران استان در استانداری کرمانشاه برگزار شد.

در این نشست ابتدا طرح‌های زیربنایی استان و سپس طرح‌های اقتصادی که نیازمند تامین مالی از بازار سرمایه هستند، معرفی شدند. در حوزه زیربنایی طرح‌هایی همچون شهربازی کرمانشاه، تله‌‌کابین، بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی، آزادراه همدان-کرمانشاه، راه‌‌آهن کرمانشاه به خسروی، دهکده لجستیک، نیروگاه برق‌‌آبی گاوشان و سامانه انتقال آب از سد آزادی مطرح شدند.
در حوزه اقتصادی نیز هفت طرح توسعه ایران خودرو کرمانشاه، پتروپالایش آناهیتا، ایلیا ذرت، کاغذسازی بیستون تامین، توان صنعت نوین زاگرس، شرکت فرآورده‌های شیمیایی تامین باختر(اسیدسیتریک) و شرکت گسترش سوخت سبز به عنوان طرح‌های نیازمند به تامین مالی از بازار سرمایه معرفی شدند.
بهمن امیری‌‌مقدم، استاندار کرمانشاه در این نشست با بیان اینکه استان کرمانشاه برای شتاب بخشیدن به روند توسعه‌‌اش به اجرای این طرح‌ها نیاز دارد، خواستار همکاری مسئولان سازمان بورس برای تامین مالی این طرح‌ها شد و گفت: امیدواریم این نشست نتایج خوبی برای استان داشته باشد.
وی با بیان اینکه در استان به دنبال ایجاد اشتغال هستیم، گفت: به‌طور حتم اجرای این طرح‌ها به ایجاد اشتغال بیشتر در استان کمک می‌کند.
امیری‌‌مقدم با بیان اینکه در کرمانشاه فرصت‌‌های خوبی برای سرمایه‌‌گذاری داریم، افزود: این استان در حوزه‌های مختلف همچون کشاورزی، تجارت، گردشگری، نفت و گاز و پتروشیمی ظرفیت سرمایه‌‌گذاری دارد.
وی گفت: با مصوبات خوب سفر دولت به استان و طرح‌های پیشنهادی در قرارگاه ملی اشتغال، آینده خوبی در انتظار استان است و همه باید با همه توان تلاش کنیم تا خدمات بهتری به مردم استان ارائه شود.

آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today