ایرنا/ استاندار فارس با اشاره به جلسه خود با رئیس صندوق حمایت از توسعه حرم‌های مطهر گفت: با اعلام آمادگی این صندوق به ساکنان اطراف حرم مطهر شاهچراغ برای بازسازی منازل مسکونی تسهیلات ۶۰۰ میلیون تومانی پرداخت می‌شود.

محمدهادی ایمانیه، استاندار فارس اظهار کرد: بر این اساس، ساکنان این محدوده ۳۶۰ هکتار که از ضلع جنوبی حرم علی بن حمزه(ع) شروع و تا بولوار سیبویه ادامه دارد می توانند با مراجعه به این صندوق تا سقف ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات با بهره ۹ درصد و دوره بازپرداخت ۲۰ ساله دریافت کنند.
وی ادامه داد: به آن دسته از ساکنینی که تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی باشند نیز این تسهیلات با بهره چهار درصد پرداخت خواهد شد.
ایمانیه اضافه کرد: این اقدام می تواند کمک خوبی به بازسازی این منطقه کند.
استاندار فارس بیان کرد: همچنین این صندوق به علاقه‌مندان به سرمایه گذاری در زمینه بوم گردی، زائرسرا و هتل نیز تا سقف ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات با سود ۱۴ درصد پرداخت می کند و برای راه‌اندازی برخی خدمات مانند دارالشفا و درمانگاه نیز سود تسهیلات ۹ درصد محاسبه خواهد شد.
ایمانیه گفت: همچنین معاونت هماهنگی امور زائرین و گردشگری استانداری نیز پذیرفته که شرایط در این ۳۶۰ هکتار بافت اطراف حرم از نظر امنیت، بهداشت و درمان، مکان های ورزشی، معابر و خدمات کمیته امداد، بهزیستی و وجود مساجد و حسینیه ها به طور متوسط در حد شهرستان شیراز باشد.

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online