ایسنا/ رئیس اداره هواشناسی کاشان گفت: پیش‌بینی می‌شود دمای هوای دشت کاشان در هفت روز آینده با ۸ درجه کاهش روبرو شده و از ۲۱ درجه بالای صفر در روز دوشنبه  به ۱۲ درجه بالای صفر در روز یکشنبه آینده برسد.

عباس ارغوانی، رئیس اداره هواشناسی کاشان اظهار کرد: تفسیر نقشه‌های هواشناسی بیانگر جوی نسبتاً ناپایدار طی روزهای آینده است، به طوری که از دوشنبه تا پنجشنبه پدیده غالب جوی ابرناکی همراه با  وزش باد پیش‌بینی می‌شود.
وی افزود: پدیده غالب جوی از روز جمعه تا یکشنبه آینده قسمتی ابری است که در مناطق مرتفع بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود و دمای حداقل هوا از ۵ درجه به ۲ درجه می‌رسد که در مناطق کوهستانی بین ۴ تا ۶ درجه کمتر از است.
رئیس اداره هواشناسی کاشان، تصریح کرد: گلخانه‌داران، دامداران و مرغداران با توجه به پیش‌بینی کاهش محسوس دما در روزهای نخست هفته آینده، نسبت به تأمین سوخت مورد نیاز اقدام کنند.
ارغوانی گفت: بنا به سفارش کارشناسان کشاورزی، باغداران پسته با توجه به فرا رسیدن زمان خواب درختان، نسبت به تهیه کود و همچنین ایجاد کانال کود آمادگی لازم را داشته باشند.  
وی افزود: با توجه به پیش‌بینی شرایط یخبندان در مناطق سردسیر و کوهستانی در اوایل هفته آینده، سیستم‌های آبیاری از لوله‌های آبیاری تخلیه شده و پنبه‌کاران نیز هرچه سریع‌تر باقیمانده محصول را جمع‌آوری کنند.
رئیس اداره هواشناسی کاشان تصریح کرد: با توجه به بارش برف در ارتفاع بالاتر از ۲۵۰۰ متر و شرایط یخ‌زدگی برف در مسیرها، کوهنوردان، لوازم زمستانی، لباس متناسب فصل، یخ‌­شکن و برنامه‌های ارتباطی را همراه داشته و با حضور مربیان و راهنمایان کوهستان صعود کنند.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today