کرج رسا/ سخنگوی ستاد مقابله با کرونا و آنفلوآنزای دانشگاه علوم پزشکی استان البرز گفت: روند ابتلا به کرونا و آنفلوآنزا از هفته گذشته تا کنون در این استان ثابت مانده است.

احمد مهدوی، سخنگوی ستاد مقابله با کرونا و آنفلوآنزای دانشگاه علوم پزشکی استان البرز اظهار کرد: در این روزها تا حدودی شاهد کاهش نسبی ابتلا به این دو بیماری در البرز هستیم؛ هرچند که آنفلوآنزا در ماه‌های بهمن و اسفند موج دیگری به راه خواهد انداخت.
وی افزود: رعایت فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک و مواد ضدعفونی کننده مهمترین اقدام برای پیشگیری از گسترش شیوع کرونا، آنفلوآنزا و سرماخوردگی در فصول سرد سال است.
این مسئول بیان کرد: اکنون روزانه حدود ۶۷۰ مراجعه کننده به مراکز درمانی البرز شاهد هستیم که بخشی از آنها مبتلا به سرماخوردگی ، بخشی آنفلوآنزا و شمار دیگر کرونایی هستند.
وی به وضعیت رنگبندی کرونایی البرز اشاره کرد و گفت: اکنون به جز شهرستان اشتهارد که در وضعیت زرد قرار دارد، ۶ شهرستان دیگر استان البرز به وضعیت آبی بازگشته‌اند.
مهدوی افزود: اکنون ۶۳ بیمار با علائم کووید۱۹ در بیمارستان‌های البرز بستری هستند ضمن آنکه در ۲۴ ساعت گذشته هیچ گونه مرگ و میر کرونایی در البرز نداشته‌ایم.
این مسئول خاطرنشان کرد: هفته گذشته فقط یک مورد فوتی کرونایی در استان البرز ثبت شد.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday