ایسنا/ رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی هرمزگان با هدف کاهش و پیشگیری از سرقت خودرو و محتویات داخل آن، توصیه های پلیسی لازم را به شهروندان ارائه کرد.

عبدالمجید کرمی، رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی هرمزگان در خصوص راه‌های پیشگیری از سرقت خودرو و لوازم آن اظهار کرد: از میان جرایم علیه اموال، «سرقت خودرو» و «سرقت لوازم خودرو» از جمله سرقت های رایج بوده و دارای اهمیت ویژه ای است و آمارها حاکی از آن است که سرقت لوازم اتومبیل به دلیل سهولت در سرقت در مقایسه با سرقت خودِ خودرو به مراتب بیشتر رخ می‌دهد.
وی با تقسیم سارقان خودرو به دو گروه حرفه‌ای و غیر حرفه‌ای افزود: سارقان غیر حرفه‌ای، با استفاده از فرصت به‌دست آمده وسایل نقلیه‌ای را که فاقد لوازم و تجهیزات ایمنی مناسب بوده و در مکان خلوت پارک باشند یا سوئیچ بر روی آن‌ها باقی مانده باشد، به سرقت می‌برند. 
رئیس پلیس آگاهی هرمزگان تصریح کرد: این‌گونه وسایل نقلیه معمولاً به منظور اوراق شدن و استفاده از قطعات و لوازم آنها و یا برای انجام اعمال مجرمانه، مورد سرقت قرار می‌گیرند و خوشبختانه درصد بالایی از این خودروهای مسروقه توسط پلیس کشف می‌شود.
این مسئول انتظامی هرمزگان خاطرنشان کرد: سارقان حرفه‌ای خودرو، افرادی هستند که از مهارت و سرعت عمل بالایی برای راه‌اندازی و روشن کردن وسایل نقلیه از قبیل قطع سیستم هشداردهنده، باز کردن درب خودرو و قفل و زنجیر برخوردار بوده و پس از مبادرت به سرقت با انجام جعل اسناد و مدارک اقدام به فروش خودرو می‌کنند.

آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today