ایرنا/ رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای غرق آباد گفت: سه نقطه حادثه خیز جاده ساوه - همدان در راستای افزایش ایمنی این جاده امسال آشکارسازی و ایمن سازی شد.

علی‌اصغر سلیمی، رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای غرق آباد اظهار کرد: اصلاح شیب شیروانی جاده‌های «ساوه - همدان» و «بیات» به طول ۹ کیلومتر، تعویض و نصب ۲۰۰ عدد انواع تابلو اطلاعاتی، هشدار دهنده و اخباری در سطح جاده‌های این شهرستان، تهیه و نصب روشنایی نقطه ای جاده‌ها، تعمیر چراغ های چشمک زن و روشنایی جاده چمران و گردنه دخان از دیگر اقدامات انجام شده در راستای ارتقای ایمنی سطح جاده‌های شهرستان غرق آباد در این مدت بوده‌ است.
وی ادامه داد: همچنین در راستای افزایش سطح ایمنی تردد در جاده‌های شهرستان غرق آباد علاوه بر شانه سازی و رفع افتادگی شانه راه در ۲۰ کیلومتر از جاده‌های این شهرستان ۱۰ هزار متر مکعب تراشه برداری در جاده بیات (محدوده روستاهای حریقان و ورگبار) انجام شد.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای غرق آباد خاطرنشان کرد: خط کشی در ۸۵ کیلومتر از جاده‌های شهرستان، تیغ زنی در ۸۰ کیلومتر از راه روستایی و زیرسازی جاده روستایی علیدرزی به طول یک هزار و ۷۰۰ متر از دیگر اقدامات این اداره در سال جاری بوده‌ است.
سلیمی گفت: رادیه و برید چهار دستگاه پل در راه فرعی «نوبران - تفرش» و «چمران - رازقان» در این مدت تعمیر و مرمت شد و پل جاده روستای «بیوران» نیز تعریض شد.
وی ادامه داد: ۲ هزار و ۵۰۰ تن شن و نمک امسال در راهدارخانه های غرق آباد و دخان برای راهداری زمستانی ذخیره و انبار شده‌است.
شهر غرق آباد در کیلومتر ۵۵ محور قدیم ساوه - همدان با شش هزار نفر جمعیت در بخش نوبران شهرستان ساوه واقع شده‌است.

آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today